Kurzemes mednieki nemierā ar ierobežojumiem putnu sargāšanai

Sākums » Aktualitātes » 2016

Kurzemes mednieki nemierā ar ierobežojumiem putnu sargāšanai
Ventspils novada mednieki ir neapmierināti ar Eiropas Savienības (ES) Putnu direktīvā paredzētajiem medību ierobežojumiem un aizliegumiem.

16.03.2016.

Ventspils novada mednieki norāda, ka gājputnu migrācijas dēļ Kurzemē zemnieki ik pavasari piedzīvo ievērojamus sējumu postījumus, vēsta Latvijas Sabiedrisko mediju portāls www.lsm.lv.

 

Šie ierobežojumi un vēl citi temati apspriesti medību seminārā Ventspils novada Popē, uz kuru pulcējās liels skaits Kurzemes novadu mednieku.

 

Latvijas medniekiem bija jāpieņem rubeņu, medņu medību ierobežojums, bet pavasara medību aizliegums slokām joprojām medniekus sāpina.

 

Ventspils puses mednieki ir vieni no tiem, kuriem zemnieku žēlošanās par noēstiem laukiem ir jāuzklausa bieži - Kurzeme ir pirmā līnija gājputniem, vieta, kur putniem nosēsties, atpūsties un uzņemt barību. Zemnieki līdz šim bija bezspēcīgi, jo gājputni tiek aizsargāti.

 

Pozitīvs lēmums ir valsts atbalsts par migrējošo putnu postījumiem, tāpēc Kurzemes zemnieki jau šobrīd var doties uz Dabas aizsardzības pārvaldi, lai uzzinātu par iespējām saņemt kompensāciju par migrējošo putnu radītajiem zaudējumiem laukos.

 

Avots: www.lsm.lv