LAD izsludina pieteikšanos 12 000 eiro atbalstam mednieku informēšanai par cūku mēri

Sākums » Aktualitātes » 2016

LAD izsludina pieteikšanos 12 000 eiro atbalstam mednieku informēšanai par cūku mēri
Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludinājis iesniegumu pieņemšanu atbalsta saņemšanai par kopumā 12 000 eiro, lai nodrošinātu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) un klasiskā cūku mēra ierobežošanas pasākumu īstenošanu, liecina LAD paziņojums.

13.05.2016.

Atbalstam var pieteikties mednieku organizācijas, kurās ir vismaz 500 biedru izglītojošo pasākumu organizēšanai par sabiedrības veselību - lipīgo slimību profilaksi un apkarošanu, kā arī pārtikas drošību.

 

Atbalsts segs izdevumus informatīvo materiālu sagatavošanai, semināru organizēšanai, biroja tehnikas nomai, administratīvajām izmaksām.

 

Pieteikšanās termiņš ir līdz 23.maijam, savukārt pasākumus jāīsteno līdz 20.decembrim.

 

Iesniegumi jāiesniedz LAD reģionālo lauksaimniecības pārvalžu klientu apkalpošanas daļās vai LAD klientu apkalpošanas daļā Rīgā, Republikas laukumā 2.

 

Kā ziņots, klasiskā cūku mēra gadījumu mājas cūkām nav konstatēti kopš 2012.gada novembra, savukārt mežacūku populācijā pret šo kaiti regulāri tiek veikti vakcinācijas pasākumi.

 

Tāpat vēstīts, ka ĀCM izplatība pakāpeniski iet mazumā, pēdējos pāris mēnešus ik nedēļu konstatējot nepilnus desmit saslimšanas gadījumus, kamēr iepriekš no gada sākuma katru nedēļu tika konstatēts vairāk nekā 20 gadījumu.

 

Avots: LAD