Latvijā medību suņiem darba spējas jāpierāda ar mežacūku

Sākums » Aktualitātes » 2016

Latvijā medību suņiem darba spējas jāpierāda ar mežacūku
Pavasaris ir labākais laiks medību suņu novērtēšanai, nospriedusi Latvijas Mednieku kinoloģiskā apvienība (LMKA), tāpēc šosezon martā sarīkotas pat divas izstādes – Jelgavas un Daugavpils novadā, vēsta "Latvijas Avīze".

27.03.2016.

Latgales izstādē darba pārbaudēs iemēģināts nupat Daugavpils Mednieku un makšķernieku saimniecības izveidotais medību suņu apmācību centrs Demenes pagastā – vērtīgs jaunums tās puses medniekiem.

 

Medību suņu izstādēs varot redzēt, ka ne jau katrs saimnieks gādā, lai viņa draugs un palīgs būtu izkustējies un fiziski mundrs. Atvedot ar platām mugurām, kas norāda uz aptaukošanos. Izstādēs notiek arī kucīšu un suņu bonitēšana jeb to ciltsvērtības un turpmākas izmantošanas noteikšana pēc izcelšanās, šķirnības, eksterjera, produktivitātes, pēcnācēju labuma un darbaspējām. Lai dzīvnieku varētu izmantot ciltsdarbā, tam jāsaņem teicams vai ļoti labs LMKA novērtējums.

 

UZZIŅA

Latvijas Mednieku kinoloģiskajā apvienībā reģistrēti 2300 suņi. No tiem 1500 – krievu Eiropas, Rietumsibīrijas un karēļu somu šķirnes laikas.


Vairāk lasiet šeit.

 

Avots: www.la.lv