Latvijas Dāmu mednieču klubam JĀ!

Sākums » Aktualitātes » 2016

Latvijas Dāmu mednieču klubam JĀ!
8. aprīlī, Rīgā, Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) biedru kopsapulcē pieņemts mūsu valsts sievietēm medniecēm svarīgs lēmums – vecākas mednieku organizācijas paspārnē ir dibināts Latvijas Dāmu mednieču klubs “Lady HUNT”.

11.04.2016.

Kā sacīja jaundibinātās organizācijas idejas autore, žurnāla Medības galvenā redaktore, aizrautīga medniece Linda Dombrovska, Latvija šajā ziņā atpalika no citām Eiropas valstīm, kur dāmas jau sen apvienojas klubos, aktīvi medī, organizē medības, izglītojošus un cita veida pasākumus.

Kāpēc nosaukums ir angļu valodā? Jo kluba viens no mērķiem ir veidot ciešu sadarbību ar citu valstu sieviešu mednieču organizācijām. Starptautiska sadarbība ir tikai viens no nodomiem. Galvenā darbības un interešu sfēra, protams, ir Latvijas medību saimniecība. Klubs “Lady HUNT” iecerējis rīkot tematiskās medības, komercmedības, izglītojošus seminārus par dažādām ar medībām saistītām jomām, tai skaitā arī suņu apmācības nometnes, šaušanas treniņus un sacensības. Ir plānots iesaistīties dabas aizsardzības programmās, sekmēt mednieku izglītošanu, tradīciju uzturēšanu, bērnu un jauniešu skološanu medniecībā un spodrināt mednieka tēlu sabiedrības acīs.

Par kluba faktisko dibināšanas dienu uzskatāms 2016.gada 23.janvārijs, kad Skrundas novadā norisinājās Latvijā pirmās dāmu medības ar devīzi Dāmas medī, kungi dzen! Otrs kluba rīkotais pasākums bija fazānu medības Taurupes apkaimē. 14.maijā, Kuldīgas šautuvē norisināsies šaušanas pa skrejošu mežacūku un sportinga sacensības.

Klubs “Lady HUNT” apvienos skaistāko un aktīvāko Latvijas mednieku daļu. Jebkura dāma medniece ar pieredzi, vai tik tikko nokārtojusi mednieka eksāmenus ir aicināta iesaistīties. Tāpat klubs aicina pievienoties medību skartās. Ja esat aktīva medību šķirnes suņu trenere un jau piedalāties, vai tikai vēlaties ar savu suni iesaistīties medībās, ka gatavojaties uzsākt mācības mednieku kursos, ja esat dzinēja, vai mednieksieva, laipni lūgta klubā!
Klubs “Lady HUNT” vēlas aicināt iesaistīties arī spēcīgā dzimuma pārstāvjus Goda biedra statusā.

Aizpildot anketu, to jānosūta uz informatīvo epastu: latvia.ladyhunt@gmail.com. Tur pat var saņemt arī atbildes uz jebkādiem ar kluba darbību saistītiem jautājumiem.

Pielikumā pieteikšanās anketa un nolikums.

 

Teksts: Kate Šterna