Līdz 2017.gada 1.janvārim atcelts termiņš obligātai suņu apzīmēšana ar mikroshēmu

Sākums » Aktualitātes » 2016

Līdz 2017.gada 1.janvārim atcelts termiņš obligātai suņu apzīmēšana ar mikroshēmu
Lai atvieglotu finansiālo slogu suņu īpašniekiem, kuru finansiālās iespējas ir ierobežotas, valdība vakar, 28.jūnijā, pieņēma grozījumus noteikumos par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību.

29.06.2016.

Grozījumi noteic, ka termiņš obligātajai suņu apzīmēšanai ar mikroshēmu jeb un reģistrācijai Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē tiek pārcelts no 2016.gada 1. jūlija uz 2017. gada 1. janvāri.


Zemkopības ministrija vēsta, ka lai paplašinātu personu loku, kurām atļauta suņu apzīmēšana (mikročipa zemādas ievadīšana) un reģistrācija LDC datubāzē, kā arī lai samazinātu ar suņu apzīmēšanu un reģistrāciju saistītās izmaksas, tiks veikti grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, nosakot, ka Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori vai pilnvaroti veterinārārsti, kā arī apmācītas personas, kurām ir līgums ar dzīvnieku patversmi, varēs nodarboties ar suņu apzīmēšanu un reģistrāciju datu centra datubāzē.


Vienlaikus grozījumi tiks izdarīti arī 2011. gada 21. jūnija noteikumos Nr.491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība", nosakot, ka PVD inspektoriem vai pilnvarotiem veterinārārstiem, kā arī apmācītām personām, kurām ir līgums ar dzīvnieku patversmi, ir atļauta suņu apzīmēšana un reģistrācija LDC datubāzē.


Tāpat jāveic izmaiņas Ministru kabineta 2013.gada 17.septembra noteikumos Nr.880 "Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis", nosakot ka dzīvnieku patversmes varēs bez maksas reģistrēt tos suņus, kurus atsavina (patversme atdod, pārdod, uzdāvina) jaunam īpašniekam.


Izmaiņas jāveic arī Ministru kabineta 2013.gada 8.oktobra noteikumos Nr.1083 "Kārtība, kādā veicama samaksa par Pārtikas un veterinārā dienesta valsts uzraudzības un kontroles darbībām un maksas pakalpojumiem", nosakot suņa apzīmēšanas un reģistrēšanas maksu.


Noteikumi "Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 21.jūnija noteikumos Nr.491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība"" stāsies spēkā to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis".


Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks:


— Vērtējot ministrijas paziņojumu jāatzīst, vismaz ir noteikts konkrēts termiņš suņu apzīmēšanai ar mikročipu un, cerams, tas vairāk netiks grozīts. Es gan neredzu loģisku pamatojumu, kāpēc šis termiņš tiek pārcelts. Jāizstrādā divi, trīs grozījumi, lai likvidētu tās bažas, kuras satrauca cilvēkus. Pirmkārt tās ir nepamatoti uzskrūvētās cenas un to cilvēku loks, kuri var šo čipošanu veikt. Iespējams, ministrijas ierēdņiem ir savi apsvērumi, kāpēc viņi termiņu pagarinājuši.


Tomēr tas, ka čipošanas jautājumā ir notikusi zināma virzība un iezīmēti konkrēti termiņi ir apsveicami. Galvenais, saglabātas pašas prasības par suņu čipošanu. Rezultāts sasniegts pateicoties dzīvnieku aizsardzības biedrībām, suņu patversmēm, mednieku organizācijām un pārējām iesaistītajām institūcijām.