Lietuvā mīt gandrīz 21 000 mežacūku

Sākums » Aktualitātes » 2016

Lietuvā mīt gandrīz 21 000 mežacūku
Lietuvā šobrīd mīt 20 839 mežacūkas, liecina jaunākie šo dzīvnieku uzskaites dati.

14.03.2016.

Mežacūku skaitīšana Lietuvā norisinājusies no 15. līdz 29.februārim un veikta saskaņā ar Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktora lēmumu, kas pieņemts saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatīšanās draudiem, paziņojusi Vides ministrija.

 

Skaitīšanas mērķis bija noteikt, cik mežacūku šobrīd dzīvo Lietuvā un cik to vēl vajadzētu nomedīt, lai līdz 2017.gada 15.aprīlim mežacūku blīvums medību platībās nebūtu lielāks par 0,5 dzīvniekiem uz vienu kvadrātkilometru un to kopējais skaits valstī nepārsniegtu 25 000.

 

Noskaidrots, ka mežacūku blīvums jau šobrīd lielākajā daļā Lietuvas pašvaldību ir mazāks par prasīto līmeni un tikai deviņās no 60 pašvaldībām nedaudz to pārsniedz.

 

Kā norādījis vides ministrs Ķēstutis Trečoks, šie skaitļi tomēr nenozīmē, ka cīņā pret Āfrikas cūku mēra izplatību viss jau paveikts. "Paredzams, ka saistībā ar maigo ziemu un citiem labvēlīgiem dabas apstākļiem sivēnu metieni būs lieli un mežacūku skaits atkal pieaugs, tādēļ būtu jāturpina aktīvas medības, lai mežacūku skaits nepārsniegtu prasīto," viņš spriedis.

 

Mežacūku uzskaiti medību platībās veikuši šo platību lietotāji, bet teritorijās, kas atrodas valsts rezervātos, - Vides ministrijas Valsts aizsargājamo teritoriju dienests.