Lietuvā skaita mežacūkas

Sākums » Aktualitātes » 2016

Lietuvā skaita mežacūkas
Šonedēļ visā Lietuvā sākusies mežacūku skaitīšana, kas turpināsies līdz mēneša beigām, piektdien paziņojusi Vides ministrija. Balstoties uz iegūtajiem datiem, tiks pieņemti turpmākie lēmumi par mežacūku skaita regulēšanas pasākumiem un iespējām novērst Āfrikas cūku mēra izplatību.

16.02.2016.

Saskaņā ar vides ministra Ķēstuša Trečoka rīkojumu mežacūku skaitīšana tajās teritorijās, kas pieskaitāmas medību platībām, uzdota medniekiem, bet rezervātos ar to nodarbosies Valsts aizsargājamo teritoriju dienests.

 

Mežacūku uzskaites dati būs jāsaskaņo ar reģionu vides aizsardzības departamentu rajonu aģentūrām, Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta teritoriālajām struktūrvienībām un mežniecībām. Piedalīties skaitīšanā varēs ne tikai minēto institūciju, bet arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un citas ieinteresētās personas.

 

Āfrikas cūku mēris Lietuvā nonāca no Baltkrievijas 2014.gada vasarā. Lietuva mēģinājusi slimības izplatību apturēt gan ar mežacūku izšaušanu, gan mājas cūku izkaušanu slimības skartajās teritorijās, tomēr līdz šim tas nav izdevies, un veterinārārsti ik pa laikam konstatē šo slimību mežacūkām, kas nomedītas vai atrastas nobeigušās mežā.


Kopš šā gada sākuma Lietuvā savvaļā reģistrēti 19 Āfrikas cūku mēra perēkļi. Slimība atklāta 21 mežacūkai - deviņām, kas nobeigušās pašas, un divpadsmit nomedītām.

 

Valsts pārtikas un veterinārijas dienests nolēmis, ka par mežā atrastu nobeigušos mežacūku iedzīvotājiem tiks izmaksāti 30 eiro.