Maliķi turpina uzdarboties: Krustpils novadā nošauj stirnu āzi

Sākums » Aktualitātes » 2016

Maliķi turpina uzdarboties: Krustpils novadā nošauj stirnu āzi
Sestdienas, 28. maija vakarā, Krustpils novada Mežāres pagastā malumednieks nošāva stirnu āzi. Neskatoties uz viņa centieniem bēgt uz upītes otru krastu, policijas darbiniekiem šāvēju izdevās “izskaitļot”. 30.maijā viņš atzinās izdarītajā, vēsta "Latvijas Avīze".

31.05.2016.

Medīšana ārpus noteiktajiem medību termiņiem un Medību likuma prasību pārkāpšana ir necienīga mednieka rīcība.

 

Vecākais medību inspektors Vladimirs Prisjagins stāsta, ka par nelikumīgajām medībām saņēmis informāciju no policijas darbiniekiem.

 

"Jēkabpils policijas iecirkņa atļauju sistēmas inspektors Imants Voitiņš pa tālruni stāstīja, ka braucis no savām lauku mājām, kad ap pulksten 23.00 Atašas upes krastā ievērojis kādu vīru, kurš kaut ko meklējis ar lukturīti. Nostājies tā, lai aizdomīgais vīrietis nevarētu tik vienkārši aizbēgt, viņš sācis vērot.

 

Binoklī redzējis, ka pa zāli tiek vilkts kaut kas ruds. Pievilcis nešļavu pie krūmiem, vīrietis aplauza zarus, uzāķēja uz tiem nomedīto stirnāzi un sāka dīrāt. Policists strauji tuvojās, taču vīrietis paķēra ieroci un metās pāri upei. Forsēja to, un aizbēga," tā Prisjagina kungs. „Aizbraucu līdz notikuma vietai, ieradās arī policijas operatīvā grupa un veicām vietas apskati, fiksējot notikušo. Bija aizdomas, kurš varēja izdarīt šo likumpārkāpumu, tāpēc devāmies pie viņa uz mājām. Vīrietis bija manāmi uztraucies, uz ieroča optikas kronšteina bija svaigas asinis, tāpat arī uz vīrieša nagiem... Notikuma vietā bija pamests nazis ar asiņainiem pirkstu nospiedumiem un virve. Taču tajā vakarā vīrietis savu vainu noliedza. Izdarītajā viņš atzinās tikai pirmdien."

 

1976. gadā dzimušajam vīrietim būs jāatbild pēc Krimināllikuma 112. panta otrās daļas par nelikumīgām medībām. Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Viņam būs jāatlīdzina valstij nodarītie zaudējumi 2590 eiro apmērā.

 

Vecākajam medību inspektoram Vladimiram Prisjaginam jau iepriekš bija aizdomas, ka vīrietis nodarbojas ar malumedībām, taču par medību pārkāpumiem iepriekš viņš nebija sodīts.

 

Avots: www.la.lv