Mednieki nomedījuši 11 000 mežacūku; ĀCM apturēšanai ar to varētu būt par maz

Sākums » Aktualitātes » 2016

Mednieki nomedījuši 11 000 mežacūku; ĀCM apturēšanai ar to varētu būt par maz
Mežacūku medīšanas un Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apturēšanas programmā mednieki no pagājušā gada novembra sākuma līdz marta beigām ir nomedījuši 11 000 mežacūku, vēsta Latvijas Sabiedriskais medijs.

31.03.2016.

Informācija portālā www.lsm.lv liecina, ka Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena" Dienesta Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants sacījis, ka laikā no novembra līdz martam nomedīts ap 3000 – 3500 sieviešu kārtas mežacūku ierasto 500 vietā.

 

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis: „programma savu rezultātu ir devusi un domāju, ka nākamajā gadā redzēsim rezultātu". Tiesa, lielākās bažas ir par Kurzemi. Tur vēsturiski ir lielākais mežacūku blīvums valstī, taču šo reģionu ĀCM vēl nav sasniedzis. Lūsis teica, ka mednieki ir aktīvi šāvuši mežacūkas Vidzemē, Latgalē un daļēji Sēlijā, taču Kurzemē nē. Viņš arī pieļāva, ka vīruss no Lietuvas varētu ienākt Zemgalē.

 

Latvijas Mednieku asociācijas vadītājs Haralds Barviks atzina, ka Vidzemē ĀCM izplatība ir krasi samazinājusies, tomēr cīņa nav galā. Viņš lēsa, ja mednieki būs aktīvi, tad mežacūku populāciju izdosies izglābt, savukārt, ja attieksme būs nenopietna, tad rezultāts galu galā var būt negatīvs. Pagaidām viņš mednieku attieksmi vērtēja, kā pats sacīja, „uz pusēm".

 

Avots: www.lsm.lv