Mednieki tiekas seminārā Kandavā

Sākums » Aktualitātes » 2016

Mednieki tiekas seminārā Kandavā
Šonedēļ Kandavā notika Latvijas mežzinātnes institūta „Silava”, Latvijas Mednieku asociācijas, Latvijas Mednieku savienības un Valsts policijas rīkotais seminārs medniekiem.

12.02.2016.

— Mednieku atsaucība bija ļoti laba un seminārs labi apmeklēts, — teic Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks. — Šādos semināros tiek aptvertas visas tēmas, kuras aktuālas medniekiem: gan medību ētika un medību popularizēšana, gan Āfrikas cūku mēris un ar to saistītās problēmas. Kurzemes reģions ir īpaši svarīgs tāpēc, ka to vēl nav skāris Āfrikas cūku mēris un medniekiem ir iespēja paveikt visus nepieciešamos priekšdarbus, lai kavētu šīs slimības izplatību.


Tāpat semināros par lielo plēsēju monitoringu stāsta Latvijas mežzinātnes institūta „Silava" vecākais pētnieks Jānis Ozoliņš. Mednieki redz un var novērtēt, cik šis darbs ir svarīgs, tāpat var uzzināt sev interesējošos jautājumus no pirmavotiem.


Savukārt Valsts policijas pārstāvis informēja par ieroču un munīcijas izmantošanas, pārvadāšanas un aprites noteikumu kontroli kā arī nelikumīgo medību apkarošanu. Šajā ziņā nav lieki atkal un atkal atgādināt par nepieciešamo prasību ievērošanu. Ir daudzas nianses, kuras medniekiem joprojām nav skaidras.