Medniekiem iespēja mācīties

Sākums » Aktualitātes » 2016

Medniekiem iespēja mācīties
Vakar Kocēnu kultūras namā uz Latvijas mežzinātnes institūta „Silava” Meža programmas ietvaros rīkoto semināru bija pulcējušies mednieki pašvaldību pārstāvji, lai uzzinātu jaunākās atziņas kā medību jomā, tā arī saistībā ar ieroču aprites likumu.

20.01.2016.

Semināru kopīgi rīkoja „Latvijas valsts meži", „Silava", Latvijas Mednieku savienība, Latvijas Mednieku asociācija, Valsts policijas prevencijas nodaļa.


„Silavas" pētnieks un Latvijas Mednieku savienības Valdes priekšsēdētājs Dr.silv. Jānis Baumanis vadīja lekciju un diskusiju par medībām, medību saimniecību, medību resursu apsaimniekošanu, medību vidi, ekonomiskajiem un sociālajiem aspektiem. Mednieks visās sabiedrības daļās nav tas atzītākais. Taču tieši pats mednieks ir tas, kurš sabiedrībā veido priekšstatu par sevi. Par to vajadzētu padomāt ikvienam medniekam. Svarīgs ir arī darbs ar jauniešiem, lai piesaistītu viņus mednieku pulkam. Labs projekts šajā jomā uzsākts „Mārkulīčos", organizējot Jauno mednieku nometni „Vanaga acs".


Savukārt Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks iepazīstināja ar Latvijas Mednieku asociācijas aktivitātēm, atbalstu Latvijas medniekiem nacionālā un Eiropas Savienības līmenī, sadarbību ar FACE. Tāpat mednieki vairāk uzzināja par meža dzīvnieku skaita regulēšana, Āfrikas cūku mēri un tā lokalizāciju, sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, meža dzīvnieku nodarīto postījumu ierobežošana.


Par lielo plēsēju populācijas stāvokli, aizsardzības prasībām un medīšanas nosacījumiem Latvijā stāstīja Dr.biol Jānis Ozoliņš. Šie pētījumi, kas šobrīd ir labākie Eiropā šajā jomā, ir pamats tam, ka varam pilnā mētā izbaudīt lielo plēsēju medības, atšķirībā no citām Baltijas valstīm, kur šo dzīvnieku ir daudz, bet nomedīšanas limiti salīdzinoši nelieli.


Par ieroču un munīcijas izmantošanas, pārvadāšanas un aprites noteikumu kontroli kā arī nelikumīgo medību apkarošanu stāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes KKP Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja galvenais inspektors Lauris Arājs .