Mežacūkas asti nedrīkst aizmirst mežā

Sākums » Aktualitātes » 2016

Mežacūkas asti nedrīkst aizmirst mežā
Ar 10. februāri stājies spēkā Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums, kas paredz, nododot paraugus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izmeklējumiem (II un III ĀCM riska zonā), kopā ar paraugu iesniegt attiecīgās mežacūkas astes galu.

12.02.2016.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks skaidro, ka jaunā kārtība ieviesta tāpēc, ka Pārtikas un veterinārā dienesta darbiniekiem reizēm nākas saskarties ar negodprātīgu mednieku attieksmi.


Diemžēl, cilvēku izdoma amatpersonas spiež spert attiecīgus soļus, lai mazinātu šmaukšanās iespējas. Protams, lielākā daļa mednieku rīkojas godprātīgi, taču arī mednieku vidū, tāpat kā pārējā sabiedrības daļā, ir cilvēki, kuri nav apzinīgi, vai ar neveiksmīgiem jokiem mēģina pārbaudīt dienestu modrību.


Protams, jāatceras, ka paraugam jābūt kvalitatīvi noņemtam un iesaiņotam. Astes pievienošana medniekiem būtiskus apgrūtinājumus neradīs.


ĀCM izmeklējumiem nepieciešams 50 līdz 100 ml nesarecējušu asiņu. Ja asins parauga nav, nepieciešams iesniegt ¼ liesas, ½ vienas nieres, mandeles, dažus vairāk izmainītos limfmezglus vai arī stobra kaula vai krūšu kaula paraugu.