Noraida mērkaziņas iekļaušanu medījamo putnu sarakstā

Sākums » Aktualitātes » 2016

Noraida mērkaziņas iekļaušanu medījamo putnu sarakstā
Šodien Ministru kabineta komitejas sēdē tika skatīts jautājums par mērkaziņas iekļaušanu medījamo putnu sarakstā, kā arī par to, ka no šī saraksta tiek izslēgta tumšā pīle un kākaulis. Tumšā pīle un kākaulis ir globāli apdraudētas sugas, tāpēc viņu izslēgšana ir tikai loģisks solis. Savukārt mērkaziņas iekļaušana medījamo putnu sarakstā tika noraidīta, turklāt balstoties vien uz emocijām.

29.08.2016.

Kāpēc medniekam, kad ir runa par Āfrikas cūku mēri, ir jāiet, jāmedī un jāglābj situācija? Kad Rīgu apsēdušas mežacūkas, atkal medniekiem jāskrien un jāglābj. Kad stirnas nograuž zemenes, atkal jāglābj. Kad vilks paviesojas aitu aplokā, atkal meklē medniekus. Bet kad mednieki ko vēlas sev, viņus dēvē par personām, kuras rīkojas bezatbildīgi.

 

LATMA iesniedza priekšlikumu medījamo putnu sarakstu papildināt ar mērkaziņu, kura no šī saraksta tika izņemta 2004. gadā. Toreiz ornitologi uzstāja, ka mērkaziņu jauc ar ķikutu.


Sagatavoto projektu bija saskaņojusi Dabas aizsardzības pārvalde, Vides un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Valsts meži, Valsts meža dienests, LATMA, Latvijas mednieku savienība. Vienīgie, kas iebilda, bija Latvijas ornitoloģijas biedrība (LOB), kuras pārstāvji nepiekrita kompromisam.


Gatavojot grozījumus, jau tā medību termiņš tika noteikts no 1. septembra, kad ķikuts jau aizlidojis, tāpat medības nebūtu atļautas aizsargājamajās dabas teritorijās, tajā skaitā NATURA 2000 teritorijās.


Taču par spīti visai argumentācijai, tam, ka Latvijas kaimiņvalstīs mērkaziņu medī, ka mednieki gatavi iesaistīties dabas aizsardzībā, Ministru prezidents Māris Kučinskis noteica „Lai dzīvo!".


Nu ko, varbūt arī medniekiem reiz vajadzētu attiecībā uz problēmdzīvniekiem mežsaimniecībā un lauksaimniecībā, teikt „Lai dzīvo!".


Ministru kabinetā lēmumi tiek pieņemti balstoties uz emocijām, nevis profesionāļu secinājumiem. Kāpēc tad, kad runājam par kosmosu, vēršamies pie fiziķiem, par medicīnu — pie mediķiem, bet kad runa iet par medniecību — pie ornitologiem. Tas ir vairāk nekā jocīgi.