Nosaka ierobežojumus medību organizēšanā

Sākums » Aktualitātes » 2016

Nosaka ierobežojumus medību organizēšanā
Saistībā ar Āfrikas cūku mēri un lai sekmētu slimības izplatības ierobežošanu, Valsts meža dienests nule noteicis papildu ierobežojumus medību organizēšanā Āfrikas cūku mēra II un III riska zonā.

27.09.2016.

Medības ar dzinējiem vai traucēšanu ir aizliegtas Bārbeles, Birzgales, Daugmales, Degoles, Džūkstes, daļā Engures (no Klapkalnciema līdz autoceļam P131, Ķesterciems), Irlavas, Jaunbērzes, Kalnciema, Kurmenes, Ķekavas, Lapmežciema, Lestenes, daļā Olaines (robežojas ar Iecavas novadu), daļā Salas (Lielupes kreisais krasts), Slampes, Smārdes, Sēmes, Stelpes, Tomes, Tumes, Valles, daļā Valgundes (Lielupes kreisais krasts), Vecumnieku pagasta, Baldones un Iecavas novada medību platībās. 


Rīkojumā minēts, ka šajās teritorijās medībās nav atļauts izmantot šķirnes medību suņus, izņemot medījot ar šķirnes suni alās un izmantojot suni ievainota dzīvnieka atrašanai.


Pārējās II un III riska zonas teritorijās medības ar dzinējiem vai traucēšanu atļauts organizēt, ja medību vadītājs nodrošina PVD noteikto medību higiēnas prasību un kārtības ievērošanu.


VMD rīkojumu var izlasīt šeit.