Pēdējais brīdis apmainīt mednieka apliecību

Sākums » Aktualitātes » 2016

Pēdējais brīdis apmainīt mednieka apliecību
Lai, gatavojoties 2017./2018. medību sezonai, nesagādātu sev nepatīkamus pārsteigumus, ir jāpasteidzas apmainīt mednieka apliecība! Jo no 2017. gada 1. janvāra medniekiem, kuri nebūs apmainījuši mednieka apliecības, mednieka sezonas kartes netiks izsniegtas un medības bez mednieka sezonas kartes ir atzīstamas par nelikumīgām medībām.

22.12.2016.

Lai būtu tiesības vadīt medības 2017./2018. gada medību sezonā, medību vadītāja apliecība jāapmaina līdz 2017. g. 31. martam. Tātad, reāli, pēc nākamā gada 31. marta ar vecā parauga mednieku un medību vadītāju apliecībām medības vairs nebūs iespējamas. 

 

Mednieku un medību vadītāju apliecību maiņa tika uzsākta iepriekšējā gada vasarā, jo bija izveidojusies objektīva nepieciešamība veikt šo procedūru. Būtiski bija tas, lai apliecības būtu mūsdienīgākas formas, drošas un izgatavotas no atbilstoša materiāla, kas ir izturīgs un neizmirkst.  Daudzi mednieki, kuri ar medībām kā vaļasprieku nodarbojas jau ilgus gadus, pēc fotogrāfijām, kuras ir uz tajā laikā izsniegtajām apliecībām, šobrīd ir grūti atpazīstami un arī pašas apliecības bija fiziski nolietojušās. 

 

Ieguvums no apliecību maiņas būs aktualizēta mednieku un medību vadītāju datubāze, kurā apkopota informācija par personām, kurām izsniegtas apliecības. 

 

Kopš tika sākta apliecību apmaiņa, ir izsniegtas, atjaunotas un apmainītas mednieku apliecības 20 583 medniekiem un 3 476 medību vadītājiem. 

 

Pēc iesnieguma iesniegšanas Valsts meža dienesta mežniecībā, jauna apliecība tiek sagatavota 30 dienu laikā. Tāpēc ieteikums medniekiem, kuriem vēl nav jaunās apliecības, bet kuri domā turpināt savas mednieka gaitas, ar apliecības maiņu nekavēties. Tas svarīgi arī tāpēc, lai maiņas termiņa pēdējās dienās nerastos nevajadzīga drūzmēšanās un Valsts meža dienests varētu veikt darbu bez aizķeršanās. Turklāt var rasties situācija, ka mednieks ir nolēmis doties medībās, taču tas nav iespējams, jo, lai saņemtu jauno mednieka apliecību, kāds laiks ir jāgaida. 

 

Selva Šulce, Valsts meža dienesta preses sekretāre