Pieķer malu medniekus

Sākums » Aktualitātes » 2016

Pieķer malu medniekus
Daugavpils novadā svētdien, 25. septembrī, konstatēti divi savstarpēji nesaistīti nelikumīgu medību gadījumi. Vienā gadījumā nelikumīgi ticis nomedīts alnis, otrā gadījumā konstatētas medības bez medību tiesību lietotāja piekrišanas, nelikumīgajās medībās izmantots mazkalibra ierocis.

27.09.2016.

Svētdienas rītā Mednieku biedrības "Daugavpils mednieku un makšķernieku biedrības" mednieks devās individuālajās medībās, bet izrādījās, ka medību platībās jau pirms viņa parosījušies malu mednieki. Četrus cilvēkus mednieks ieraudzīja izcirtumā, kurā viņi dīrāja tikko nomedītu aļņu bulli. Mednieks nekavējoties sazinājās ar mednieku biedrības priekšsēdētāju, kurš savukārt uz notikuma vietu izsauca valsts policijas darbiniekus un virsmežniecības vecāko medību inspektoru Vladimiru Prisjaginu. Pret malu medniekiem uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām medībām un izņemts nelikumīgi glabāts šaujamierocis. 

 

Savukārt šīs pašas svētdienas vakarā jau cits Mednieku biedrības biedrs, individuālajās medībās, gaidot medību tornī meža cūkas, ne tikai dzirdēja divus šāvienus no mazkalibra ieroča, bet viena no lodēm aizlidoja viņam garām. Nokāpis no medību torņa, mednieks uz meža celiņa ieraudzīja automašīnu, bet tuvumā neviena cilvēka nebija. Uz notikuma vietu izsauca valsts policijas darbiniekus un Mednieku biedrības priekšsēdētāju. Pēc kāda laika viens no pasažieriem iznāca no meža un atzinās, ka automašīnas īpašnieks šāvis 2 reizes no ieroča pa stirnu, bet it kā nav trāpījis dzīvniekam. Beidzot no meža iznāca pats auto īpašnieks, kurš savukārt apgalvoja, ka viņš nav šāvis un viņam nekāda ieroča nav. Automašīnā policijas darbinieki atrada deviņas mazkalibra ieroča patronas. Notiek izmeklēšana. 

 

Avots: Valsts meža dienests