Pirmais suņu apmācības seminārs noslēdzies!

Sākums » Aktualitātes » 2016

Pirmais suņu apmācības seminārs noslēdzies!
18.septembrī, MMK Allažnieks mednieku mājā notika Latvijas dāmu mednieču “Lady HUNT” rīkotais suņu apmācības seminārs – praktikums, kurā ar savu pieredzi un prasmēm, kas iegūtas praksē dalījās dāmu kluba vadītāja, medniece un žurnāla “Medības” redaktore Linda Dombrovska un medniece, žurnāliste Kate Šterna. Piedalījās 13 cilvēku ar dažādu šķirņu suņiem: vižlām, veimārieti, bīgliem, laikām, Lietuvas dzinējsuni un jagdterjeriem.

21.09.2016.

Seminārs nosacīti bija sadalīts divās daļās. Rīta cēlienā runa bija par pamatpaklausības komandām, par komunikāciju ar suni, par kontakta veidošanu un tā nozīmi medībās un sadzīvē. Otrajā daļā runa jau par bija nopietnākām lietām, proti, par medību darba iemaņām un treniņu praksi: asinspēdas apmācību, nomedītā putna vai dzīvnieka meklēšanu bez pēdas, bet pēc saimnieka norādēm,  meklēšanu pa vilkto pēdu pēc spalvu un vilnas smaržas (reālās medībās tas būtu ievainots putns, zaķis, lapsa). Putnu suņiem, proti, trīs ungāru vižlām un jaunajam Veimāras putnu sunim bija iespēja  meklēt zālē paslēpušos dzīvu paipalu. 

 

Abās semināra daļās teorētiskā informācija tika papildināta ar paraugdemonstrējumiem un mācību uzdevumiem, kur dalībnieki paši darbojās ar saviem suņiem un analizēja rezultātus. 

 

Semināru atbalstīja LATMA, MMK Allažnieks un Huntloc.

 

Autors: Kate Šterna

 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu