Pret aļņiem un stirnām cīnīsies ar aitu vilnu

Sākums » Aktualitātes » 2016

Pret aļņiem un stirnām cīnīsies ar aitu vilnu
Lai aizsargātu jaunās eglītes un priedītes no meža dzīvnieku postījumiem, katru gadu AS "Latvijas Valsts meži" apsaimniekotajos mežos jaunaudzes apstrādā ar dažādiem aizsardzības līdzekļiem, kas atbaida lielos meža zvērus. Šogad mežu speciālisti izmēģina jaunu aizsardzības metodi - kociņu apstrādi ar nemazgātu aitas vilnu, ko pa šķipsnai uztin uz koku galotnēm. Plānots, ka ar jauno metodi Zemgalē un Latgalē apstrādās apmēram 30 hektārus jaunaudzes, vēsta Latvijas Sabiedrisko mediju portāls www.lsm.lv.

22.12.2016.

Interneta vietne vēsta, ka pēdējos gados  AS "Latvijas Valsts meži" ir spiesti meklēt aizvien jaunas metodes kā aizsargāt no aļņiem, stirnām un briežiem priežu un egļu jaunaudzes.


“Jaunaudžu postījumi ir visā Latvijā”, uzsver meža eksperts Kaspars Riže un skaidro, ka tas esot saistīts ar pārnadžu skaita palielināšanos. “Ja 2013. gadā mēs esam apstrādājuši ar aizsardzības līdzekļiem 4700 hektārus (ha),  2014. gadā – 6200 ha, 2015. gadā - 6700 ha, tagad 2016. gadā jau pāri par 9000 ha, un uz nākamo gadu ir plānots pāri par 11 000 ha aizsargāt.”


Šogad mežinieki pārbauda Polijā plaši izmantoto un par efektīvu atzītu jaunaudžu aizsardzības līdzekli – aitu vilnu. Nemazgātai aitas vilnai piemīt specifiska smaka, kas varētu atturēt aļņu, staltbriežu un stirnu tuvošanos jaunajiem priežu stādiem.


Visu pubilkāciju lasiet šeit!