Pusautomātisko ieroču aizliegšana teroristus neierobežos

Sākums » Aktualitātes » 2016

Pusautomātisko ieroču aizliegšana teroristus neierobežos
Eiropas Komisija, pateicoties Eiropas Mednieku un dabas aizsardzības asociāciju federācijas (FACE) skaidrojumam, atzinusi, ka pusautomātisko šaujamieroču aizliegšana nekādā veidā neietekmēs teroristu iespēju iegūt savā rīcībā ieročus, kurus viegli pārveidot par automātiskajiem ieročiem.

05.07.2016.

Nule izplatītajā paziņojumā medijiem teikts, ka Eiropas Komisija atzinusi — pusautomātiskie ieroči nemaz nav tik bīstami. Gatavojot grozījumus Šaujamieroču direktīvā, bija plānots aizliegt vairākus pusautomātisko šaujamieroču veidus. Tomēr arguments, ka pusautomātiskie šaujamieroči ir bīstamāki nekā citi ieroči, neiztur kritiku un nav pamatots ar konkrētiem faktiem.

 

Eiropas Komisija atzinusi, ka problēmas rada nevis likumīgie pusautomātiskie ieroči, kurus izmanto gan mednieki, gan šāvēji sporta sacensībās, bet militārie pusautomātiskie ieroči, kurus teroristi paši var pārveidot par automātiskajiem šaujamieročiem.

 

Komisijai vajadzētu lielāku vērību pievērst tam, lai ierobežotu nelegālo ieroču tirgu, nevis vērsties pret likumīgajiem šaujamieroču turētājiem ar neadekvātām prasībām, skaidro FACE.

 

Avots: FACE

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu