PVD: ja ĀCM izplatības dinamika turpināsies, vīruss šogad skars arī Kurzemi

Sākums » Aktualitātes » 2016

PVD: ja ĀCM izplatības dinamika turpināsies, vīruss šogad skars arī Kurzemi
Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatības dinamikai turpinoties, vīruss šogad vai nākamgad varētu nonākt arī Kurzemē, prognozē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

24.07.2016.

«Mēs jau sen prognozējām, ka ĀCM, agri vai vēlu, nonāks arī Zemgalē un Kurzemē. Kopš pirmajiem saslimšanas gadījumiem ir pagājuši divi gadi, un nu esam nonākuši līdz Baldonei. Ja turpināsies šāda dinamika, tad, ja ne šogad, tad nākamgad Kurzemē varētu nonākt ĀCM,» intervijā ziņu aģentūrām teica Balodis.

 

Viņš piebilda, lai ierobežotu slimības izplatību meža cūku populācijā, vienīgais risinājums ir mežacūku skaita samazināšana. Tostarp, laikā no pērnā gada 20. novembra līdz šā gada 30. martam PVD medniekiem par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku maksāja 100 eiro, un līdz šā gada martam pieņēma vairāk nekā 11 tūkstošus paraugu. Rudenī programmu, visdrīzāk, plānots atsākt.

 

PVD ģenerāldirektors norādīja, ka PVD ar speciālistiem vēl izdiskutēs, vai programma būs tieši tāda pati, kā pērn uzsāktā. «Iespējams samaksa tiks sadalīta pa vecuma grupām - mazāka par jaunajām sivēnmātēm, kas vēl nav reproduktīvajā vecumā, bet vairāk par tādām, kas jau ir reproduktīvajā vecumā, lai nākamgad samazinātu cūku skaitu,» sacīja PVD ģenerāldirektors.