Rosina paplašināt Āfrikas cūku mēra riska zonas

Sākums » Aktualitātes » 2016

Rosina paplašināt Āfrikas cūku mēra riska zonas
Lai veiktu mērķtiecīgus dzīvnieku veselības kontroles pasākumus saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) tālāku izplatīšanos, iecerēts paplašināt ĀCM pirmo, otro un trešo riska zonu, paredz valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais grozījumu projekts Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā.

07.07.2016.

Noteikumu grozījumi paredz, ka ĀCM pirmās riska zonas teritorijā papildus jau noteiktajiem novadiem un pagastiem ietilpst Baldones, Bauskas, Iecavas, Ķekavas un Stopiņu novads, Siguldas pilsēta, Siguldas novada Allažu un Siguldas pagasts, kā arī Vecumnieku novada Vecumnieku, Stelpes, Bārbeles un Skaistkalnes pagasts.

Izmaiņas noteikumos arī paredz, ka Ķeguma, Amatas, Mālpils, Salaspils, Ikšķiles, Jaunjelgavas, Neretas, Salas un Viesītes novads, Siguldas novada Mores pagasts, kā arī Vecumnieku novada Valles un Kurmenes pagasts tiek iekļauts ĀCM otrās riska zonas teritorijā. Tāpat šajā riska zonas teritorijā ietilpst viss Ogres novads un Limbažu pilsēta.

Savukārt ĀCM trešās riska zonas teritorijā papildus jau noteiktajiem novadiem un pagastiem ietilpst Ainažu un Salacgrīvas pilsēta.

Plašāka informācija, kā arī visu riska zonu karte atrodama Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā. Noteikumu projekts vēl tiks skatīts valdībā.