Saņemta Latvijas Ornitoloģijas biedrības vēstule

Sākums » Aktualitātes » 2016

Saņemta Latvijas Ornitoloģijas biedrības vēstule
Latvijas Mednieku asociācija saņēmusi Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētāja Viestura Ķerus vēstuli, kurā viņš pauž viedokli par publikācijā „Plānota neredzēta naudas izšķērdēšana” minēto.

08.12.2016.

„V. Ķerus: LATMA izplata melus par putnu aizsardzību Ādažu poligonā

 

Mūsdienās viltus ziņas ir kļuvušas par globālu problēmu, tāpēc ir nepatīkami redzēt, ka arī cienījamas organizācijas piedalās tādu izplatīšanā. 2. decembrī LATMA interneta lapā un Facebook profilā tika publicēta ziņa “Plānota neredzēta naudas izšķērdēšana”, kam ar patiesību tik vien sakara kā minētā summa – 1,5 miljoni – un tas, ka darbība notiek Ādažu poligonā.

 

Lai gan LATMA valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks pats norāda, ka šādu naudu pupuķu būru uzstādīšanai nav iespējams iztērēt, tas nav viņu atturējis no noticēšanas šai viltus ziņai, tās pārpublicēšanas un izplūšanas ķengās par “caurbikšainiem ornitologiem”, pārmetot tiem pensionāriem, slimnīcām un bērniem atrautas naudas izšķērdēšanu.

 

Patiesībā runa ir par LIFE+ programmas projektu “Īpaši aizsargājamu putnu sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošana Natura 2000 teritorijā ”Ādaži”” (http://www.putniadazos.lv/), ko īsteno Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC) sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, AS “Latvijas valsts meži” un Sējas novada domi. Puse projekta finansējuma nāk no ES programmas LIFE+ (tātad pat ne no Latvijas valsts budžeta, par aizsardzības budžetu nerunājot), vēl 21% - no Latvijas vides aizsardzības fonda. Tātad 71% projekta budžeta veido tieši dabas aizsardzībai paredzēts finansējums.

 

Tā kā pupuķis nav ES īpaši aizsargājama putnu suga, tas nav starp projekta mērķa sugām un neviens eiro no šī finansējuma netiek izmantots pupuķu būru uzstādīšanai.  Toties starp putnu sugām, kas iegūs no projekta aktivitātēm, ir gan mednis, kura riestiem tiek nodrošināta aizsardzība, gan rubenis, kura dzīvotnes uzturēšanas pasākums īsteno VAMOIC.

 

Jāatzīmē, ka projekta īstenošanā zināmā mērā iesaistīta bijusi arī pati LATMA, kuras pārstāvis piedalījās aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” dabas aizsardzības plāna izstrādes uzraudzības grupā.

 

Varu vien aicināt LATMA turpmāk pirms dedzīgas ķeršanās pie katras iespējas nomelnot dabas aizsardzības organizācijas apsvērt, vai nepatiesas informācijas izmantošana un dabas aizsardzības projektu gānīšana nenodara lielāku kaitējumu mednieka tēlam sabiedrībā, nekā medību pretinieku aktivitātes.

 

Viesturs Ķerus, Latvijas Ornitoloģijas biedrība”