Siguldā izskanējis šīgada festivāls „Minhauzens”

Sākums » Aktualitātes » 2016

Siguldā izskanējis šīgada festivāls „Minhauzens”
Siguldā, Balonu pļavā, uz ikgadējo festivālu pulcējās 84 mednieku formējumu pārstāvji. Šogad festivāls notika astoņpadsmito reizi.

08.08.2016.

"Minhauzena" rezultāti skaitļos

 

Šīgada festivāla mājasdarbs — iejusties Gaujas senlejas indiāņu ciltī. Dalībnieki pārsteidza ar asprātību un izdomu, pārtopot Gaujmalas indiāņos. 

 

 

Festivāla atklāšanā tika pasniegta arī „Diānas balva” — to par ieguldījumu medību saimniecības attīstībā saņēma institūta „Silava” vadošais pētnieks, bioloģijas doktors Jānis Ozoliņš. Pateicoties viņa pētījumiem, Latvijā varam medīt vilkus. 

 

Mednieki sacentās 13 dažādos sportaveidos. Četri no tiem notika „Mārkulīču” šautuvē. Festivāla laikā notika arī II Latvijas briežu piebaurošanas čempionāts. Tajā piedalījās gan vietējie briežu piebaurošanas meistari, gan mednieki no Lietuvas. Apbalvošanā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Daivars Ribakovs no Lietuvas. No Latvijas medniekiem vislabāk veicās Oskaram Kalniņam. Savukārt vilku medību semināru vadīja viens no pieredzējušākajiem vilku piegaudotājiem Latvijā Aivars Dundurs. Daudz interesentu pulcēja arī suņu paraugdemonstrējumi un parāde. 

 

Apkopojot rezultātus visos trīspadsmit sacensību veidots atklājās, ka festivāla otro gadu pēc kārtas uzvarējusi mednieku kluba „Mārkulīči” komanda. Otrajā vietā mednieku klubs „Skrīveri”, trešajā vietā mednieku klubs „Zemīte” no Kandavas novada.

 

Nākamgad „Minhauzenu” uzņems Mērsraga mednieki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vairāk attēlu skatieties galerijās šeit un šeit.

 

Video sižeti:

Mednieku festivāla "Minhauzens 2016" atklāšana

II Latvijas briežu piebaurošanas čempionāts 06.08.2016

Medību suņu parāde un paraugdemonstrējumi 06.08.2016

Aivars Dundurs un 50 balsu vilku koris

Sportiskās ainiņas no Minhauzens 2016