Skrundā izveido medību trofeju izstādi

Sākums » Aktualitātes » 2016

Skrundā izveido medību trofeju izstādi
Medību trofeju izstāde ir kā atskaite par to, kā mednieki saimniekojuši savās medību platībās, cik daudz ieguldījuši, lai medību trofejas būtu pēc iespējas kvalitatīvākas. Tas bijis viens no iemesliem izveidot šādu izstādi arī Skrundā, kur apskatāmas gandrīz visu Latvijā sastopamo medījamo zvēru trofejas, vēsta Latvijas sabiedriskie mediji.

25.04.2016.

Pirms nokļūt izstādē, ikviena medību trofeja stājas vērtētāju priekšā. Te ir gan stirnu, aļņu un staltbriežu ragi, gan bebru, vilku un lūšu galvaskausi, arī ādas un ilkņi. Un tad tiek rūpīgi mērīts un svērts, jo to, vai trofeja iegūs zelta, sudraba vai bronzas medaļu, nereti izšķir milimetri. Pēc tam visi mērījumi nonāk kopējā datu bāzē. Jāteic, ka pārspēt rekordus nemaz nav tik viegli.

 

Trofeju eksperts Rimants Zeltzaķis atklāja, ka brieža ragu rekords nav pārspēts kopš 1968.gada, "nav tā, ka pārspēj katru gadu, pēdējos gados trofejas kļūst arvien labākas, pateicoties semināriem, saudzēšanai".

Nauris Tunēns no Laidiem atvedis uz izstādi parādīt Latvijā trešos lielākos staltbrieža ragus, kurus viņš nomedījis 2012.gadā. Viņš atzīst, ka pie labas trofejas nav viegli tikt, tas no mednieka prasa pacietību un gudrību.

 

Medību trofeju izstādes dažādās Latvijas vietās notiek ik gadu. Arī Skrundā šī nav pirmā reize, bet tā ir līdz šim novadā lielākā. Te ar savām trofejām piedalās ne tikai Skrundas, bet arī kaimiņu novadu mednieki.

 

Avots: Skrundas televīzija