Straupē domā par medību kvalitāti un drošību

Sākums » Aktualitātes » 2016

Straupē domā par medību kvalitāti un drošību
Uzlabot medību kvalitāti un drošību ir pašu mednieku atbildība - par to ir pārliecināts pieredzējušais mednieks Vilnis Jaunzems no Straupes mednieku biedrības “Mārkulīči”.

11.01.2016.

Obligātais šaušanas eksāmens reizi gadā kaimiņvalstīs jau ieviests, taču Latvijas medniekiem šaušanas kvalifikācijas pārbaude veicama brīvprātīgi.


Latvijas sabiedrisko mediju interneta vietne www.lsm.lv vēsta, ka medību kolektīva "Mārkulīči" mednieki jau 10 gadus brīvprātīgi veic šaušanas kursu apmācības. Instruktora pavadībā atkārto mērķēšanas tehniku, drošības jautājumus un no jauna piešauj ieroci un noregulē tēmēšanas optiku. Tās ir tikai dažas darbības, kas veicina medību kvalitāti, stāsta Latvijas mednieku savienības Ziemeļvidzemes reģiona priekšsēdētājs Vilnis Jaunzems: „Ja šāvējs ir bijis šautuvē un pašauj kādu laiku, tad kaut kas no tā jau paliks un kaut ko viņš izpildīs automātiski un, tad seko pats svarīgākais - ja viņam galva ir tīra, kad viņš mežā aiziet, kad tas viss iet automātiski, viņš var domāt par kaut ko citu un tā ir drošība."

 

Kaimiņvalstīs un citur Eiropā, katru gadu medniekiem jāveic obligātais šaušanas eksāmens. Tas paredzēts, lai šāvēji precīzāk tēmētu un būtu mazāk gadījumu, ka dzīvnieks tiek nevajadzīgi traumēts. Vilnis Jaunzems stāsta, ka ar katru gadu paliek arvien vairāk tādu, kas iemaņas vēlas uzlabot: „Arī mums ir jāiet līdzi kaimiņvalstīm, kur tāds eksāmens ir ieviests un, es domāju, ka šis eksāmens ir noteikti vajadzīgs, jo mēs varam paaugstināt savu prasmi rīkoties ar ieroci, ja mēs mācamies un, ja mēs to gribam."

 

Par regulāra obligātā šaušanas eksāmena ieviešanu izskanējusi arī kritika no mednieku puses, ka tas būšot dārgi, taču, ja mednieku vairākums atbalstīs tā ieviešanu, Latvijas mednieku savienība priekšlikumu virzīs tālāk.

 

Avots www.lsm.lv