Svarīgi arī medniekiem: suņi obligāti jāreģistrē

Sākums » Aktualitātes » 2016

Svarīgi arī medniekiem: suņi obligāti jāreģistrē
Līdz 2016.gada 1.jūlijam sunim, kurš sasniedzis 6 mēnešu vecumu, obligāti jābūt mikročipam. Papildus saimniekam ir pienākums reģistrēt savu suni Latvijas Lauksaimniecības datu centra (LDC) informācijas bāzē.

03.03.2016.

"Latvijas Avīzes" interneta portāls www.la.lv vēsta, ka reģistrācija LDC ir viena no tām medību suņa izmantošanas niansēm, kas ir minētas arī medību noteikumos.

 

95. punktā ir teikts:
Medībās atļauts izmantot tikai šķirnes medību suņus, kas ir vakcinēti un apzīmēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu reģistrācijas un turēšanas kārtību.

 

Tātad, ne tikai izstāžu suņiem un dīvānu mīluļiem ir vajadzīgs mikročips un tagad arī reģistrācija LDC. Tas attiecas arī uz medību suņiem. Reģistrēt suni var pie praktizējoša veterinārārsta, pašvaldībā, vai pašā lauksaimniecības datu centrā.

 

Pie veterināra var vienlaikus iešaut čipu, saņemt pasi, ja kādam tā vēl nav, aizpildīt papīrus un samaksāt nodevu. Maksa ir 7,11 euro, plus veterināra noteiktās izmaksas.

 

Ja sunim jau ir mikročips, īpašnieks var to reģistrēt pats. Pašvaldībā cena būs 7,11 eiro un papildus samaksa, ko būs noteikusi dome par saviem pakalpojumiem.

 

Pēc 2016.gada 1.jūlija sodīs suņu īpašniekus, kuri nebūs veikuši dzīvnieka reģistrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

 

Avots www.la.lv