Tērvetes dabas parka teritorijā atkārtoti aizturēts malumednieks

Sākums » Aktualitātes » 2016

Tērvetes dabas parka teritorijā atkārtoti aizturēts malumednieks
Sestdien, 6. februārī, neilgi pēc pulksten 9.00 atkārtoti aizturēts kāds vīrietis, kurš nodarbojies ar nelikumīgām medībām Tērvetes dabas parka teritorijā, informē Valsts policija.

08.02.2016.

Vīrietis jau iepriekš ticis pieķerts dabas parka teritorijā veicam savas nelikumīgās darbības. Līdzīgi kā iepriekš, arī šoreiz aizturētais meža dzīvnieku medīšanai bija ierīkojis dzīvnieku ķeramās cilpas pie nelikumīgi izveidotām barotavām.

 

Malumednieka nelikumīgās aktivitātes dabas parka teritorijā pirms dažām dienām pamanīja Tērvetes dabas parka darbinieki, kuri par to arī informēja Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienību. Saņemot šo informāciju, likumsargi dabas parka teritorijā veica apsekošanu un pamanīja vairākas malumedniecības pazīmes – nelikumīgi ierīkotas barotavas pie kurām bija izvietotas dzīvnieku ķeramās cilpas.

 

Lai malumednieku pieķertu notikuma vietā, veicam savas nelikumīgās darbības, likumsargi kopā ar parka darbiniekiem veica novērošanu, kas drīz arī „atmaksājās" – sestdien no rīta vīrietis nāca pārbaudīt izvietotās medību cilpas, kā arī papildināt barotavas dzīvnieku pievilināšanai. Likumsargi aizturēja 1968.gadā dzīmušo vīrieti neilgi pēc pulksten 9.00.

 

Par noziedzīgo nodarījumu Dobeles iecirkņa policisti uzsāka kriminālprocesu par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās. Tāpat vīrietim būs jāatbild par nelikumīgām medībām, ja tās veiktas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

 

Sods, ko var piešķirt par šādu likumpārkāpumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

 

Aicinam ikvienu ziņot Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienībai, ja rodas aizdomas par personām, kas nodarbojas ar nelikumīgām medībām vai zveju, zvanot pa tālruni 27895495 vai rakstot e-pastu nmzag@vp.gov.lv.

 

Foto: Valsts policija