Tikai mednieki var aizkavēt Āfrikas cūku mēra izplatību meža cūku vidū

Sākums » Aktualitātes » 2016

Tikai mednieki var aizkavēt Āfrikas cūku mēra izplatību meža cūku vidū
Slimības izplatību aizkavēt var tikai mednieki, samazinot meža cūku populāciju, šorīt "Latvijas radio" raidījumā "Kā labāk dzīvot" vērtēja speciālisti, diskutējot par Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijā.

17.02.2016.

Raidījuma „Kā labāk dzīvot" klausītāju viedokļi par medībām un medniekiem ir ļoti dažādi. Ir tie, kas medniekus atbalsta, ir tie, kas medības kategoriski noliedz. Diskusijā par mednieku lomu Āfrikas cūku mērā apkarošanā un pieņemtajiem grozījumiem Medību likumā piedalījās Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks, bioloģijas zinātņu doktors Jānis Ozoliņš, Latvijas Mednieku savienības valdes loceklis Jānis Baumanis un Latvijas Mednieku asociācijas izpilddirektors Haralds Barviks.


Par to, ka slimības izplatības aizkavēšanā Latvijā rīkojas pareizi, liecina lēnā sērgas izplatība. Latvijā situācija daudz labāka nekā Igaunijā un Lietuvā, tas liecina, ka sadarbība starp Pārtikas un veterināro dienestu, Meža dienestu un arī cūku audzētājiem ir bijusi pareiza.


Tas, ka slimība vairs neizplatās starp mājas cūkām, rāda, ka cūku audzētāji ievēro biodrošības noteikumus.
Tomēr, visticamāk, slimība pāries visai Latvijai. Šobrīd ir iegūts laiks, un tā ir iespēja cūkaudzētājiem pārstrādāt un realizēt viņu produkciju. Igauņiem palicis tikai iekšējais tirgus, jo visa valsts teritorija skarta. Citādā ziņā – slimība savu darbu izdarīs.


Raidījumu klausieties šeit


Avots: www.lsm.lv