Vai kārtējais mēģinājums noskaņot sabiedrību pret medniekiem?

Sākums » Aktualitātes » 2016

Vai kārtējais mēģinājums noskaņot sabiedrību pret medniekiem?
Šodien interneta portālā www.delfi.lv publicēts raksts „Medības vai izšaušana – sākas 150 Latvijas lūšu jaktes sezona”. Tajā vienlaikus ar informāciju par nule sākušos lūšu medību sezonu publicēts kāda anonīma portāla lasītāja spriedumi par to, cik, viņaprāt, nepieļaujamas ir lielo plēsēju medības. Raksta tonis liek domāt, ka šis ir kārtējais mēģinājums noskaņot sabiedrību pret medniekiem.

01.12.2016.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks, komentējot portālā publicētos anonīmā lasītāja apgalvojumus ir skarbs:

 

„Ļoti nožēlojami, ka ne ar ko nepamatotiem apgalvojumiem, par kuriem mēdz teikt „viena tante teica”, tiek pievērsts tik daudz uzmanības. Ir zinātniskie pētījumi, lielo plēsēju monitoringa informācija, kas nepārtraukti tiek papildināta. Pētījums, kuru veic Latvijas valsts mežzinātnes institūtā „Silava”, Eiropā atzīts par vienu no veiksmīgākajiem un pilnvērtīgākajiem. Turklāt monitorings tiek veikts jau daudzus gadus. Ar šo pētījumu teju līdzvērtīgā līmenī tiek pacelti anonīma lasītāja prātuļojumi. Nožēlojami.

 

Cilvēks, kuram, visticamāk, nav ne mazākā priekšstata par medību saimniecību, izsaka spriedelējumus, kā tā būtu organizējama. Arī tas ir nožēlojami. Šie spriedumi ir totālas muļķības. 

 

Šobrīd ir pietiekami aktuāla problēma ar postījumiem lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, ko rada savvaļas dzīvnieki. Tikai pateicoties medniekiem, nevis spriedelētājiem delfos tie tiek mazināti. Bez apsaimniekošanas un dzīvnieku skaita ierobežošanas Latvijas ekonomika var sagrūt pavisam neilgā laikā. Ja nekļūdos, tad vairāk nekā trešdaļu naudas Latvijas budžetā ienes tieši meža nozare. Vai dažu sapņotāju dēļ ir jāmet miers tautsaimniecībai? Ja notiktu pēc viņu prāta, būs kašķa un trakumsērgas epidēmijas un šiem sapņotājiem pašiem būs jāmūk. Šīs slimības ir bīstamas arī cilvēkiem.

 

Zviedrijā, piemēram, vilku populācija „dabas draugu” dēļ tiek ierobežota vāji un ir vietas, kur piemēram, suni no mājas izlaist vairs nav droši. Vilki viņus saplosa. Tālāk sekos uzbrukumi lauksaimniecības dzīvniekiem un arī cilvēks ieņems savu vietu vilku barības ķēdē. Diemžēl kā medījums. Vai mums vajag nodzīvot līdz tam laikam, kad vilki sāks plosīt bērnus pa ceļam no skolas uz mājām? Varbūt kādam tas ir sapnis, piedzīvot skatus kā šausmu filmā. Es to nevēlos.”     

 

Ar portālā publicēto materiālu var iepazīties šeit.