Valsts policija kopā ar Valsts meža dienestu konstatē vairākus būtiskus ieroču aprites noteikumu pārkāpumus

Sākums » Aktualitātes » 2016

Valsts policija kopā ar Valsts meža dienestu konstatē vairākus būtiskus ieroču aprites noteikumu pārkāpumus
Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem Ropažu novadā konstatēja divus vīriešus, kuri piedalījās medībās, rupji pārkāpjot ieroču aprites un izmantošanas noteikumu prasības. Saistībā ar notikušo uzsākti kriminālprocesi un administratīvās lietvedības.

27.03.2016.

Šī gada 18.martā neilgi pēc plkst. 19.00 Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki kopā ar kolēģiem no Valsts meža dienesta veica ieroču aprites nosacījumu ievērošanas kontroles pasākumus. Ropažu novadā pie Tumšupes tika konstatēts, ka divas personas, iespējams, medībās izmanto nelikumīgu ieroci.

Pārbaudot šo informāciju, dienestu darbinieki devās uz medību norises vietu, kur vienā no medību torņiem sastapa 1963. gadā dzimušu vīrieti, Salaspils iedzīvotāju. Pie vīrieša atradās pielādēta medību karabīne, kas aprīkota ar nakts redzamības tēmēkli.

Konstatēts, ka šim vīrietim par iepriekš izdarītiem likumpārkāpumiem tikušas anulētas tiesības glābāt šaujamieročus, un konkrētais ierocis pēc tiesību anulēšanas 2015. gadā ticis pārreģistrēts uz vīrieša paziņu – kādu 1963. gadā dzimušu Garkalnes novada iedzīvotāju.

Tālāk apsekojot medību platības, aptuveni piecu kilometru attālumā, citā medību tornī, medījot ar līdzīgu medību ieroci, tika sastapts arī juridiski likumīgais ieroča īpašnieks, 1963. gadā dzimušais Garkalnes novada iedzīvotājs, kurš ieroci uz medību laiku bija nodevis savam paziņam no Salaspils.

Par vairāku medību noteikumu prasību neievērošanu, tostarp nakts redzamības tēmēkļu izmantošanas nedokumentēšanu, Valsts meža dienesta darbinieki pret abām personām uzsāka administratīvās lietvedības. Savukārt Valsts policija saistībā ar ieroču aprites noteikumu pārkāpumiem uzsākusi divus kriminālprocesus.

Pret 1963. gadā dzimušo Salaspils iedzīvotāju uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča neatļautu glabāšanu un nēsāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Savukārt pret 1963. gadā dzimušo Garkalnes novada iedzīvotāju uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča glabāšanu un nēsāšanu, pārkāpjot normatīvos aktus, kā rezultātā ieroci ieguvusi cita persona. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Turpmāk ne vien 1963. gadā dzimušajam Salaspils iedzīvotājam, bet arī 1963. gadā dzimušajam Garkalnes iedzīvotājam uz noteiktu laiku tiks liegtas tiesības glabāt ieročus.

Valsts policija šogad fiksējusi jau četrus analoģiskus gadījumus, kad persona, kurai anulēta ieroču glabāšanas atļauja, vienojas ar kādu personu, kam ir ieroča glabāšanas atļauja, un pārreģistrē ieroci šai personai, bet faktiski pati turpina to glabāt un lietot.

Jāatgādina, ka šādā gadījumā kriminālatbildība draud abām "iesaistītajām" pusēm, jo ieroču nelikumīga aprite un nonākšana to personu rokās, kam nav attiecīgu ieroča glabāšanas tiesību, rada draudus sabiedrības drošībai kopumā. Valsts policija arī turpmāk veiks aktīvus kontroles pasākumus ieroču aprites jomā, tajā skaitā šajās Lieldienu brīvdienās.

 

Avots: Valsts policija