FACE ģenerālsekretārs Latvijā tiekas ar Baltijas reģiona pārstāvjiem

Sākums » Aktualitātes » 2017

FACE ģenerālsekretārs Latvijā tiekas ar Baltijas reģiona pārstāvjiem
Kopš šā gada februāra Eiropas Mednieku un dabas aizsardzības asociāciju federācijai (FACE) ir jauns ģenerālsekretārs Ludvigs Vilnegers. Tādēļ bija svarīgi pastāstīt FACE par Baltijas reģiona problēmām, gaidām un aktualitātēm, vienlaikus gūstot labāku izpratni par to, ko patiesībā dara FACE.

18.12.2017.

Ludvigs Vilnegers Rīgā viesojās no 13. līdz 15.decembris, tiekoties ar Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un arī Latvijas mednieku organizāciju pārstāvjiem. Katras valsts pārstāvis ieskicēja esošās medību sistēmas nianses, iepazīstonot FACE ģenerālsekretāru ar galvenajām aktualitātēm. Vienlaikus Ludvigs Vilnegers skaidroja FACE darbības jomas Eiropas Parlamentā un Eiropas Komisijā, norādot, ka apmēram 85% lēmumu, kas dažādās jomās var ietekmēt medniekus, tiek pieņemti Briselē, tādēļ ir svarīgi, ka mednieku intereses dažādās institūcijās tiek pārstāvētas. 


15.decembrī Ludvigs Vilnegers piedalījās sanāksmē Pārtikas un Veterinārajā dienestā, piedaloties diskusijā par ĀCM un FACE pozīciju šajā jautājumā. Sanāksmē piedalījās arī Zemkopības ministrijas, Latvijas Valsts mežu pārstāvji. 


Sadarbība visos līmeņos ir svarīga, lai mednieku balsis sadzirdētu ne tikai nacionālā, bet arī starptautiskā līmenī. Ludvigs Vilnegers norādīja, ka ir priecīgs piedalīties šajā FACE Baltijas reģiona valstu stratēģiskajā sanāksmē. Sanāksme bija svarīga, lai nodefinētu 2018.gada prioritātes, lai iepazīstinātu Baltijas reģionu ar ES politiku.