Kārtējais „medniekšovs”

Sākums » Aktualitātes » 2017

Kārtējais „medniekšovs”
Šonedēļ TV3 raidījumā „Bez Tabu” izskanēja informācija par medībām autoceļa Ventspils—Rīga apkaimē, kuru laikā no meža izskrējis briedis un izraisījis sadursmi ar kravas automašīnu vietā, kurā par meža dzīvniekiem uz ceļa brīdina attiecīga ceļa zīme.

07.02.2017.

Lai arī mednieki nebija pārkāpuši spēkā esošo likumdošanu, sižets kārtējo reizi veidots ar tendenci noskaņot sabiedrību pret medniekiem. Turklāt, šāda veida sižeti kļuvuši tik bieži, ka rodas aizdomas par apzinātu sabiedrības viedokļa vadīšanu, nevis tikai notikumu atspoguļojumu, padarot medniekus par grēkāžiem visos iespējamajos veidos.


Latvijas Mednieku asociācija neatbalsta tendenciozi veidotus „šovus" ar mērķi nomelnot medniekus. Konkrētajā gadījumā mednieki medīja aptuveni kilometra attālumā no notikuma vietas, tādēļ nevar apgalvot, ka dzīvnieka izskriešana uz ceļa bija apzināti izraisīta medību procesa daļa. Latvijā maz būs tādu vietu, kur pāris kilometru attālumā nebūtu ceļa vai dzelzceļa, vai apdzīvotas vietas. Notikušais ir nejauša apstākļu sakritība.


Turklāt video sižetā redzams briedis, bet programmas aprakstā minēts alnis. Tas liecina par konkrētā sižeta un citu iesaistīto minimālu izpratni ne tikai par medībām, bet arī Latvijas faunas pārstāvjiem kopumā.