Lady HUNT pārstāv Latviju mednieču konferencē Polijā

Sākums » Aktualitātes » 2017

Lady HUNT pārstāv Latviju mednieču konferencē Polijā
Latvijas dāmu mednieču kuba Lady HUNT delegācija pārstāvēja mūsu valsts mednieces un Latvijas Mednieku asociāciju (LATMA) 1.Starptautiskajā mednieču konferencē 3.jūnijā Polijā, Belovežā.

05.06.2017.

Sākotnējā ideja par dažu valstu mednieču tikšanos šaurā lokā, kas radās pērnā gada nogalē, Lady HUNT rīkotajās Ziemassvētku medībās, pārtapa visnotaļ plašā pasākumā. Konferencē piedalījās Polijas, Latvijas, Igaunijas mednieču klubu dāmas, Eiropas Mednieku un dabas aizsardzības asociāciju federācijas  (FACE) sekretariāta speciāliste Berta Redundito, Belostokas un Podlaskas vojevodistes mednieku organizāciju vīri, mežsaimniecības speciālisti, savvaļas dzīvnieku pētnieki un medību apģērbu un aksesuāru ražotāji.

 

Dāmu mednieču konferences atklāšanā skanēja medību ragu signāli un uzrunas. Ar priekšlasījumiem uzstājās Podlaskas mednieču kluba Diāna vadītāja Alicija Milevska, mežniecības pārstāves, apgabala mednieces. Dāmas stāstīja par paveikto darbu un interesantākajiem projektiem, piemēram par vietējās vilku populācijas pētīšanu, ekskrementu un pēdu nospiedumu skaitīšanu.

 

Latvijas delegācijas vadītājas Lindas Dombrvskas uzstāšanās bija veltīta medību nākotnei, mednieku aktivitāšu nozīmei sociālajos medijos un sabiedrības priekšā. Viņa uzsvēra, ka mednieki nedrīkst aprobežoties ar  sadarbību tikai savā šauri specializētajā vidē. Medniekiem ir bez kautrēšanas un baiļošanās par apkārtējo reakciju, jānāk pie sabiedrības un jāmāca, jārāda, kas ir medības un kāda ir to nozīme tautsaimniecībā.  Savukārt medniece Kate Štern tika aicināta pastāstīt klātesošajiem savu stāstu -  kā mākslinieku un mūziķu ģimenē dzimusi sieviete ir kļuvusi par kaislīgu mednieci.

 

FACE pārstāve Berta Redundito stāstīja par nozīmi, kādu šī Eiropas organizācija piešķir sieviešu un jauniešu iesaistīšanai medībās, par projektiem, kas popularizē tās, tai skaitā par rudenī gaidāmo izstādi Young Conservationists Eiropas Parlamenta ēkā, Briselē. Starp citu, tajā piedalīsies arī Latvijas Mednieku asociācijas klubs Lady HUNT. Ekspozīcija būs veltīta bērnu un jauniešu izglītošanai un iesaistīšanai ar medību saimniecību saistītajās aktivitātēs.

 

Igaunijas Eesti Jahinaised kluba priekšsēdētāja Trīne Rostfenda (Triins Rostfeldt)  klāstīja par medību saimniecības specifiku ziemeļu kaimiņvalstī un par septiņus gadus ilgo Igaunijas mednieču kluba pieredzi medībās un sabiedriski nozīmīgajās aktivitātēs.

 

Konference noslēdzās ar internacionālu medību ugunskuru un papildinājās ar ekskursiju pa Belovežas meža takām zirgu pajūgos nākamajā dienā. Atvadoties, Polijas mednieces sacīja, ka šādas konferences varētu kļūt par tradīciju, par veiksmīgu dāmu mednieču starptautiskās  sadarbības piemēru un medību popularizēšanas instrumentu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autors: Kate Šterna