Latvijas Mednieku asociācijas paziņojums

Sākums » Aktualitātes » 2017

Latvijas Mednieku asociācijas paziņojums
Šodien aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis paraksta vienošanos par sadarbību, lai veicinātu Latvijas mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā, sniedzot atbalstu Aizsardzības ministrijai un tās padotības iestādēm. Vienošanās paredz veicināt brīvprātīgu mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības stiprināšanā.

19.12.2017.

Latvijas Mednieku asociācija uzskata, ka ikvienam mednieka jau šobrīd ir iespēja paust savu patriotisko nostāju, darbojoties jaunsardzē un zemessardzē. Tāpēc ir visplašākās iespējas pilnveidot savu meistarību un mākas arī militārajā jomā. Mums ir lieliska iepriekšējā  sadarbība ar jaunsardzes un zemessardzes pārstāvjiem dažādu sportisko aktivitāšu organizēšanā, kuru turpināsim attīstīt turpmāk.

 

Mednieku organizācijas ir brīvprātīgas sabiedriskās organizācijas, kurās apvienojas dažādu tautību un uzskatu cilvēki. Nevienā valstī mednieku nevalstiskās organizācijas nav saistītas ne ar politiskām, ne militārām struktūrām. Medībās visi ir līdzvērtīgi, medniekus nedrīkstam šķirot pēc nacionālās piederības vai politiskajiem uzskatiem. Esam par auglīgu sadarbību, bet neatbalstām savienības ar resoriem, kuri nekādā veidā  nav saistīti ar dabas aizsardzību, dzīvnieku populāciju vai meža un lauksaimniecības zemju apsaimniekošanu. Neuzskatu par pareizu radīt savienību starp interešu grupām, kas var radīt sabiedrības šķelšanu ar neprognozējamām sekām. Vēl jo vairāk šābrīža situācijā, kad risināmas neskaitāmas konflikta situācijas ar medniekiem, vietējiem iedzīvotājiem un bruņoto spēku pārstāvjiem, kuras radījuši bruņoto spēku pārstāvji,  nesaskaņojot savas militārās  aktivitātes ar medību tiesību izmantotājiem un privāto zemju īpašniekiem.

 

Šāda savienība varētu būt kā biznesa projekts un, visticamāk, ar patriotismu tam ir attāls sakars.

 

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.