Medību saimniecības attīstības fonds atbalstīs 14 projektu

Sākums » Aktualitātes » 2017

Medību saimniecības attīstības fonds atbalstīs 14 projektu
Lai veicinātu medību saimniecības attīstību Latvijā un sabiedrības izglītošanu medību jomā, Medību saimniecības attīstības fonda padome nolēmusi 2017.gadā atbalstīt 14 projektus par kopējo summu 141 621 eiro, informē Zemkopības ministrija (ZM).

20.01.2017.

Šogad atbalstīs Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" pētījumu par lielo plēsēju populācijas stāvokļa izmaiņām medību ietekmē un Latvijas Universitātes pētījumu par ligzdojošiem un nomedītiem ūdensputniem.

 

Plānots atbalstīt arī vairākus izglītošanas pasākumus, tostarp ikgadējo mednieku un jauno mednieku teorētisko un praktisko apmācību nometni "Vanaga acs" un mednieku izglītošanas pasākumus festivāla "Minhauzens 2017" laikā.

 

Tāpat šogad finansējums piešķirts biedrības "Latvijas dzinējsuņu klubs" iesniegtajam projektam par nacionālās šķirnes Latvijas dzinējsuņa apmācībām, lai popularizētu medības ar medību suņu piedalīšanos.

 

Medību saimniecības attīstības fonda turētāja ir ZM. Fonda līdzekļus veido valsts nodevas par medību atļauju, mednieka apliecību un mednieka sezonas karšu izsniegšanu, kā arī valsts nodevas par atļauju ārvalstu medniekiem medīt Latvijas teritorijā un atļauju izsniegšanu medību trofeju izvešanai no Latvijas. Tāpat Medību fondā nonāk soda nauda, kas iekasēta par medību noteikumu pārkāpšanu.