Medību trofejas muzejā

Sākums » Aktualitātes » 2017

Medību trofejas muzejā
10. martā plkst. 15.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (3. stāva zālē, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) Austrumlatgales medību trofeju izstādes atklāšana. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas mednieku savienību, AS “Latvijas Valsts meži” un VMD Austrumlatgales virsmežniecību, kas vēlas informēt sabiedrību par medību saimniecības attīstību un panākumiem, par mednieku zināšanām un atbildību. Izstāde apskatāma līdz 8. aprīlim.

02.03.2017.

Vēsturnieki saka, ka medības ir veicinājušas cilvēka evolūciju un smadzeņu attīstību. Mūsdienās medības ir vaļasprieks, aktīvā atpūta brīvā dabā, bet daudziem arī dzīves jēga. Bez dabas resursu izmantošanas, tās ir arī rūpes un gādība par šo resursu saglabāšanu. Viens no mednieku komunikācijas veidiem ar sabiedrību ir medību trofeju izstādes, kurās var uzzināt par pašlaik Latvijas mežos esošo savvaļas dzīvnieku populāciju, par dabas aizsardzības un mežu apsaimniekošanas problēmām un panākumiem. 


Izstāde ir Austrumlatgales reģiona mednieku atskaite par piecos gados medību saimniecībā paveikto, kas parāda gan labos darbus, gan izgaismo ļaunumu, ko nodara malu medniecība. Pēc medību trofeju kvalitātes un noformējuma var spriest par mednieku zināšanām un atbildību. Lai savvaļas dzīvniekus aizsargātu un saglabātu, medniekiem ir jāturas kopā un jārunā ar sabiedrību!


Sadarbība starp Latgales Kultūrvēstures muzeju un Austrumlatvijas mednieku saimi turpinās jau daudzus gadus, noteikti kādam ir palikusi atmiņā iepriekšējā izstāde Rēzeknē 2012. gadā, kad tika izstādītas 170 dažādas medību trofejas. Starp tām tika novērtētas 148, piešķirot 42 zelta, 31 sudraba un 36 bronzas medaļas. 
Arī šoreiz pirms izstādes notiks medību trofeju vērtēšana, bet izstādes atklāšanas pasākumā mednieki uzzinās un saņems savas pelnītās godalgas. Piecu medību sezonu rezultāti izstādē ikvienu interesentu pārsteigs ar izcilām medījamo dzīvnieku – staltbriežu, aļņu, stirnāžu, mežakuiļu, vilku, lūšu, bebru, āpšu, meža putnu – medību trofejām. 


Ne pūku, ne spalvu!


Izstāde atvērta:Otrdien–piektdien 10.00–17.00; Sestdien 10.00–16.00; Svētdien, pirmdien – slēgtaBiļetes:  skolēniem, studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 0,80 €


Inese Dundure, Latgales kultūrvēstures muzeja Mākslas nodaļas vadītāja