Mednieki šogad kūtrāk piesakās 50 eiro atlīdzībai par nošautām meža cūkām

Sākums » Aktualitātes » 2017

Mednieki šogad kūtrāk piesakās 50 eiro atlīdzībai par nošautām meža cūkām
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šajā gadā no medniekiem ir pieņēmis vairāk nekā 10 800 pierādījumus par nomedītām meža cūku mātītēm, kas tomēr ir par 23,3% mazāks rādītājs nekā pirms gada, plašsaziņas līdzekļus informē PVD.

14.12.2017.

Medniekam kopā ar aizpildītiem dokumentiem PVD teritoriālajā struktūrvienībā līdz 12.decembrim bija jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītais dzīvnieks ir sievišķā dzimuma īpatnis – astes gals un ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi meža cūku mātīšu ārējie dzimumorgāni, lai saņemtu atlīdzību – 50 eiro.


PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants sacīja – lai gan šogad salīdzinājumā ar 2016. gadu nomedīts mazāk meža cūku mātīšu, mednieku aktivitāte joprojām ir gana augsta, neraugoties uz meža cūku skaita samazināšanos saistībā ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) un mednieku aktivitātēm.
Seržants uzsvēra, PVD aicina medniekus joprojām būt aktīviem, jo reģionos, kuros vispirms tika konstatēts ĀCM, sāk atjaunoties slimības dēļ izmirusī meža cūku populācija. Cerot uz dzīvnieku pārpilnības atgriešanos, mednieki cūkas saudzē un nemedī. Taču meža cūku populācijas pieaugumam sekos arī ĀCM uzliesmojumi, jo sēras ierosinātājs joprojām cirkulē meža cūku populācijā.


Vienlaikus viņš piebilda, ka meža cūku populācijas samazināšana, intensīvi medījot meža cūku mātītes, turpinās. Samaksu par nomedītajām meža cūku mātītēm varēs saņemt ne tikai šogad, bet arī 2018. gadā. Meža cūku populācijas samazināšanu, kas tiek veikta ĀCM apkarošanas programmas ietvaros, atbalsta un līdzfinansē Eiropas Komisija.


Saskaņā ar PVD sniegto informāciju 2016. gadā dienests no medniekiem ir pieņēmis vairāk nekā 14 085 pierādījumus par nomedītām meža cūku mātītēm.


Avots: ziņu aģentūras.