Nav dūmu bez uguns

Sākums » Aktualitātes » 2017

Nav dūmu bez uguns
Latvijas Mežu sertifikācijas padomes vadība vadība interneta vietnē publicējusi informāciju saistībā ar iepriekš pārpublicēto materiālu „Aizsardzības budžetu iznieko putnu labklājībai”.

06.01.2017.

Publikācijā minēts: „Latvijas Mežu sertifikācijas padomes mērķis ir informēt sabiedrību, šajā sakarā vairāki cilvēki ir izteikuši vēlmi uzzināt vairāk par LMSP mājaslapā pārpublicēto rakstu attiecībā uz Aizsardzības budžeta izlietojumu Putnu aizsardzībai, tāpēc publicējam brīvi pieejamo informāciju: http://www.adazinatura.lv/lv/Par_mums.aspx par Bioloģiskās daudzveidības atjaunošanas projektu militārajā poligonā.” (Vairāk lasiet šeit)


Materiālā atrodams skaidrojums, kā trīs gadu laikā iztērēts gandrīz miljons nodokļu maksātāju un Eiropas komisijas naudas, kas arī būtībā ir nodokļu maksājumi.


Kā jau šādos plānos ierasts, ticis sagatavots milzīgs daudzums drukātu un zīmētu materiālu, rīkoti semināri, konferences, braukts pieredzas apmaiņas braucienos, vieta virkne dažādu citu PR aktivitāšu.


Cita starpā ierobežota apmeklētāju piekļuve teritorijai, lai samazinātu atpūtnieku negatīvo ietekmi uz ekosistēmām, izvietojot zīmes un barjeras. Interesanti, ka militārā poligona teritorijā jau tā apmeklētāju piekļuve ir visai ierobežota un diezin vai bija nepieciešamas papildus darbības.


Interesanti, ka Latvijas Mednieku asociācijas aktualizētā tēma par vairāk nekā dāsno finansējumu 16 pupuķu pāru aizsardzībai laikā saskan ar traci ap lūsenes nomedīšanu Alūksnes pusē. Šķiet, „dabas sargi” šo gadījumu izmantojuši nevis tāpēc, ka viņiem patiesi interesētu jau pastāvīgu lūsēnu liktenis, bet lai radītu precedentu nomelnojot medniekus, vienlaikus novēršot sabiedrības uzmanību no vērienīgas naudas izsaimniekošanas.