Par nedēļu pagarināta pieteikšanās atlīdzībai par nomedītajām mežacūku mātītēm

Sākums » Aktualitātes » 2017

Par nedēļu pagarināta pieteikšanās atlīdzībai par nomedītajām mežacūku mātītēm
Par nedēļu pagarināta pieteikšanās Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) izmaksātajiem 50 eiro par katru nomedīto mežacūku mātīti, informē PVD.

06.12.2017.

PVD sākotnēji plašsaziņas līdzekļus informēja, ka nomedīto mežacūku mātīšu pierādījumus, ka nomedītais dzīvnieks ir sievišķā dzimuma īpatnis, dienests bija paredzējis pieņemt līdz šā gada 5. decembrim vai līdz brīdim, kad būs iztērēts programmai paredzētais finansējums.


Dienests informē, ka finanšu līdzekļi kompensāciju izmaksai par nomedītām meža cūku mātītēm ir vēl pieejami un līdz ar to nomedīto meža cūku mātīšu pierādījumus PVD turpinās pieņemt līdz šā gada 12.decembrim. 


PVD no šā gada 24. februāra atsāka maksāt 50 eiro par katru nomedīto meža cūku mātīti, lai samazinātu mežacūku populāciju, tā ierobežojot Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību. Šīs izmaksas tiks segtas no ĀCM apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Savienība. Kopumā šim mērķim paredzēti 875 000 eiro.


Lai saņemtu atlīdzību 50 eiro apmērā, medniekam, līdz ar aizpildītiem dokumentiem, PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītais dzīvnieks ir sievišķā dzimuma īpatnis (nepārprotami saskatāmi meža cūku mātīšu (sievišķā dzimuma īpatņu) ārējie dzimumorgāni un astes gals) un pārskatu par izmantotajām medību atļaujām, kurā PVD inspektori veiks atzīmi. ĀCM un Klasiskā cūku mēra inficētajās teritorijās pierādījumus jānodod kopā ar asins un/vai orgānu paraugiem.


Avots: PVD