Pelēkā vilka aizsardzībai top jauns plāns

Sākums » Aktualitātes » 2017

Pelēkā vilka aizsardzībai top jauns plāns
Noslēgta pelēkā vilka sugas aizsardzības plāna atjaunošana. Jaunie priekšlikumi paredz vilka medību kvotu noteikšanā piesaistīt plašāku institūciju loku, kā arī uzlabot un ar kaimiņvalstīm saskaņot populācijas monitoringu. Tāpat rekomendācijas veidā plānā ierakstīts atbalsts lopkopjiem ganāmpulku pasargāšanā no vilku uzbrukumiem, lai veicinātu līdzāspastāvēšanu, vēsta portāls Latvijas sabiedriskie mediji.

28.08.2017.

Mežzinātnes institūta “Silava” dati liecina, ka vilku populācija Latvijā patlaban ir ap 500 un ap 300 pēc medību sezonas. Esošā sugas aizsardzības sistēma ir uzturējusi teju nemainīgu situāciju populācijā, tādēļ krasas izmaiņas, piemēram, nomedījamo dzīvnieku skaitā nav plānotas, norādīja zoologs Jānis Ozoliņš.

 

Plāna vadlīnijās vēlreiz aktualizēta nepieciešamība meklēt risinājumu mūžīgam konfliktam ar lopkopjiem, kuru dzīvniekus vilki mēdz noplēst.

 

Tāpat plānā papildināta vilku medīšanas kvotu noteikšanas kārtība, proti, turpmāk Valsts meža dienests vērtējot ikgadējo nomedījamo vilku skaitu, pieaicinās darba grupā arī citas uzraugošās iestādes, tostarp zoologus, gadījumos, ja nomedījamo skaits mainīsies par 10 un vairāk procentiem. Valsts meža dienesta medību daļas vadītāja Valtera Lūša ieskatā, šāda papildu uzraudzība procesam netraucēs.

 

Jaunais sugas aizsardzības plāns vēl jāapstiprina pasūtītājam – Vides ministrijai.

 

Avots: lsm.lv