Piecas vācu medību terjera meitenes meklē saimniekus

Sākums » Aktualitātes » 2017

Piecas vācu medību terjera meitenes meklē saimniekus
Piecas vācu medību terjera meitenes meklē saimniekus - medniekus. Būs medīgas, azartiskas, lielisks palīgs medībās. Tālr.: +371 2 6739483

04.01.2017.

 

Draudzīgais un viegli apmācāmais vācu medību terjers


Agresīvs, pret bērniem un citiem mājdzīvniekiem, neiecietīgs, kauslīgs, nepaklausīgs, burtiski neadekvāts... Ko tik nav nācies dzirdēt par šo šķirni! Patiesībā viss ir diametrāli pretēji! Jagdterjera šķirnes standartā minēts, ka suns ir gudrs un viegli apmācāms. Šis nelielais asspalvainais vai gludspalvainais mednieks viegli pielāgojas prasībām, ir pozitīvs sociālajā vidē un ārkārtīgi noderīgs jebkāda veida medībās.


Turēšana, raksturs


Absolūti fleksibils suns. Pielāgojas jebkādiem apstākļiem un darba specifikai. Pacieš zemas temperatūras, bet viņu nedrīkst turēt voljērā. Gludspalvaino jagdu vilna neprasa kopšanu, pārejas tipa un asspalvainos suņus var izplūkāt, lai piešķirtu estētiskāku izskatu, pirms izstādes, vai vasaras sākumā. Suns ir neliels, ēd maz un nav izvēlīgs. 


FCI (Starptautiskās kinoloģiskās federācijas) mājas lapā internetā ir publicēts jagdterjera šķirnes standarts. Par suņa raksturu tajā sacīts, ka vācu medību terjers ir: drosmīgs un uzcītīgs, izturīgs, vitāls, strādāt gribošs, uzticams un (Uzmanību!) sociāls, viegli apmācāms un neagresīvs!  Tajā pašā standartā, kas ir šķirnes vaislas darba pamatu pamats ir teikts, ka pārāk agresīvi vai kautrīgi suņi, nerunājot jau par eksemplāriem ar nopietniem eksterjera trūkumiem, nedrīkst piedalīties vaislas darbā!


Par bijušās Padomju savienības teritorijā mītošajiem jagdterjera šķirnes suņiem un to audzētājiem klīst negatīvas nokrāsas mīti – jagdi esot neadekvāti, agresīvi, dzīvei ģimenē nepiemēroti. Arī tuvējo postpadomju teritorijas valstu mednieku viedokļi un pieredze, var teikt pat nostāja ir tāda pati! Un reti kuram ir vēlēšanās uzzināt kā īsti ir, vai nojausma ka šis suns var būt citādāks!


Avots: žurnāls Medības