Pieredzes apmaiņa par ĀCM Čehijā

Sākums » Aktualitātes » 2017

Pieredzes apmaiņa par ĀCM Čehijā
7.novembrī Čehijā, netālu no Zlinas, reģionā, kur šā gada jūnijā tika konstatēts Āfrikas cūku mēris mežacūkām, notika seminārs, kurā Igaunijas un arī Latvijas pārstāvji dalījās savā pieredzē par vīrusa izplatību Baltijas valstīs. Tāpat par savu pieredzi stāstīja Polijas pārstāve.

10.11.2017.

Igaunijas Mednieku asociācijas vadītājs Tonis Korts savā prezentācijā norādīja uz to, cik ļoti ātri mēris izplatījies Igaunijā, kā arī stāstīja par riskiem, kas veicina vīrusa izplatību. Latvijas pārstāve Linda Dombrovska runāja par to, cik ļoti svarīga ir dažādu pušu komunikācija, lai veiksmīgi varētu cīnīties ar vīrusa izplatību, kā arī ar sekām. Tāpat Polijas pārstāve norādīja, ka pēdējo dažu mēnešu laikā strauji pieaudzis ĀCM gadījumu skaits. 2017.gadā vien Polijā ĀCM konstatēts 560 mežacūkām. 

Čehijas pārstāvji uzskata, ka viņu ieviestie pasākumi ir bijuši ļoti sekmīgi un mēris ir apturēts. Tomēr semināra dalībnieki norādīja, ka pēc četru mēnešu cīņas vēl nav iespējams runāt par uzvaru, vēl jo vairāk tādēļ, ka tika apstiprināts - mežacūkas no iežogotās inficētās zonas migrē. 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu