PVD arī nākamgad varētu maksāt medniekiem par nomedītajām meža cūku mātēm

Sākums » Aktualitātes » 2017

PVD arī nākamgad varētu maksāt medniekiem par nomedītajām meža cūku mātēm
Latvijas medniekiem ir diezgan liela interese par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas programmu, kuras ietvaros Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par katru nomedīto mežacūku mātīti medniekiem izmaksā 50 eiro, un programma varētu turpināties arī nākamgad, plašsaziņas līdzekļus informēja PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga.

12.04.2017.

"Domāju, ka nākamgad programma turpināsies. Vērtēsim, kas noticis ar meža cūku populāciju, jo pēdējos gados kopš ĀCM konstatēšanas Latvijā, meža cūku populācija ir ļoti samazinājusies," sacīja Lamberga.

 

"Pirmajā gadā, kad programmu sākām īstenot, mednieki saņēma 100 eiro par katru nomedīto meža cūku mātīti. Tajā sezonā nomedīja vairāk nekā 11 000 meža cūkas, un tieši Dienvidkurzemes mednieki bija ļoti aktīvi. Vidzemē un Latgalē tolaik plosījās ĀCM un dažos medību kolektīvos bija grūti atrast meža cūkas. Šogad samazinājām šo naudu līdz 50 eiro, bet tāpat mednieki tajā piedalās, ja viņiem palaimējas nomedīt meža cūkas," turpina PVD speciāliste.

 

ĀCM apkarošanas programma, kuras ietvaros PVD medniekiem maksā par nomedītajām meža cūku mātītēm, joprojām ir atvērta.

 

Eiropas Savienības līdzfinansētās ĀCM apkarošanas programmas tika sākta 2015.gada novembrī un plānots, ka mežacūku populācijas blīvums tiks samazināts līdz vienai mežacūkai uz 200 hektāriem.

 

Avots: PVD