Saistībā ar ĀCM medniekiem pērn izmaksāti 1,8 miljoni eiro

Sākums » Aktualitātes » 2017

Saistībā ar ĀCM medniekiem pērn izmaksāti 1,8 miljoni eiro
Pagājušā gadā medniekiem par mežacūku izmedīšanu, nolūkā ierobežot Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību izmaksāti kopumā 1 809 850 eiro, plašsaziņas līdzekļus informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

20.01.2017.

Mednieki ir saņēmuši samaksu par paraugu no nomedītajām mežacūkām piegādāšanu PVD, laboratoriskai izmeklēšanai uz ĀCM un Klasisko cūku mēri, bet lielākā daļa no summas ir izmaksāta par piegādātajiem paraugiem no nomedītajām sieviešu dzimuma mežacūkām.


PVD arī informē, ka Eiropas Savienības līdzfinansētās ĀCM apkarošanas programmas laikā, kas tika sākta 2015. gada novembrī, visā Latvijas teritorijā nomedītas vairāk nekā 17 000 mežacūku mātītes. Plānots, ka mežacūku populācijas blīvums tiks samazināts līdz vienai mežacūkai uz 200 hektāriem.


"Ņemot vērā mēra vīrusa lielo izturību ārējā vidē, cilvēka faktoru vīrusa pārnešanā un to, ka lielākā daļa Latvijas teritorijas ir ĀCM skarta, slimību ierobežot ir problemātiski. PVD jau ir izmantojis dienesta rīcībā esošos instrumentus, stimulējot medniekus vairāk pievērsties mežacūku medīšanai. Līdz šim mednieki ir aktīvi iesaistījušies mežacūku medīšanā un ceram, ka, izprotot problēmas nopietnību, medību intensitāte nesamazināsies," skaidro PVD pārstāve Ilze Meistere.


Avots: ziņu aģentūras.