Top Ministru kabineta noteikumi par hroniskās novājēšanas slimības uzraudzības un kontroles kārtību

Sākums » Aktualitātes » 2017

Top Ministru kabineta noteikumi par hroniskās novājēšanas slimības uzraudzības un kontroles kārtību
Apstiprināšanai tiek virzīts Ministru kabineta noteikumu projekts „Hroniskās novājēšanas slimības uzraudzības un kontroles kārtība”.

19.04.2017.

Šie noteikumi reglamentētu briežu dzimtas dzīvnieku pārvietošanas nosacījumus starp dalībvalstīm un Norvēģiju, kā arī HNS uzraudzības un kontroles pasākumus, nosakot tiesisko regulējumu iesaistītajām personām un institūcijām.

 

Noteikumu projektā noteiktie nosacījumi ļaus kontrolējošai institūcijai atbilstoši īstenot piesardzības pasākumus attiecībā uz HNS, kā arī dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzību un kontroli.

 

Normatīvo aktu kopuma sagatavošanā iesaistīts Pārtikas un veterinārais dienests, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR”, Lauksaimniecības datu centrs, Valsts meža dienests, Lauksaimniecības datu centrs.

 

HNS ir zināma kopš 1967. gada. Eiropas Savienībā slimība līdz šim nav konstatēta. HNS ir konstatēta Amerikas Savienotajās Valstīs un Kanādā savvaļas vai ierobežotās platībās audzētiem staltbriežiem un savvaļas baltastes briežiem, bet kopš 2016. gada 15. marta ir konstatēti pieci saslimšanas gadījumi Norvēģijā savvaļas ziemeļbriežiem un aļņiem.