Turpinās darbs pie sadarbības memoranda uzlabošanas

Sākums » Aktualitātes » 2017

Turpinās darbs pie sadarbības memoranda uzlabošanas
5. decembrī, notika kārtējā sadarbības memoranda starp mednieku organizācijām, uzņēmumu „Latvijas valsts meži” un privāto mežu īpašnieku biedrību dalībnieku pārstāvju tikšanās, lai vēl vairāk uzlabotu un pieslīpētu šo visām ieinteresētajām pusēm svarīgo vienošanos.

07.12.2017.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks teic, ka sadarbības memorands ir ļoti svarīgs, lai vienlaikus spētu attīstīties gan medību saimniecība, gan mežkopība – abām mērķi un pastāvēšanas nosacījumi ir pretēji.

 

– Sanāksme bija labi apmeklēta. Tajā, tāpat kā iepriekšējās piedalījās arī Valsts meža dienesta un privāto mežu īpašnieku biedrības pārstāvji. Tika prezentēts mežzinātnes institūta „Silava” pētījums par pārnadžu nodarītajiem postījumiem mežaudzēm. Tika izvērtēts iegūtais materiāls un apzināts, kāda vēl informācija nepieciešama šajā pētījumā – tā aina par esošo situāciju kļūtu pilnīgāka.

 

Tad varētu izlemt, kas jādara medniekiem – kā jāmedī, manot intensitāti vai medību veidus un kas jādara mežsaimniekiem. Iespējams, jāmaina jaunaudžu kopšanas un aizsardzības paņēmieni, lai tie kļūtu efektīvāki. Nenoliedzami, „Latvijas valsts meži” ir ieguldījuši ļoti daudz līdzekļu meža aizsardzībai. Plānoti vairāk nekā miljonu eiro lieli tēriņi, lai mazinātu dzīvnieku postījumus. Problēma ir nopietna un jādomā, kā to atrisināt.

 

Ir lieliski, ja mēs – ieinteresētās puses paši varam sanākt kopā un izlemt, kā rīkoties, lai palīdzētu viens otram, nevis publiski slānītu viens otru un meklētu „utis” otra kažokā. Līdz ar to mežaudzes kļūst kvalitatīvākas un tajās ir pietiekami daudz dzīvnieku, ko medīt, – tā Haralds Barviks.