Vai dabas aizsardzība ir izdevīgi meli īstajā brīdī?

Sākums » Aktualitātes » 2017

Vai dabas aizsardzība ir izdevīgi meli īstajā brīdī?
Pašlaik ir marts, mežacūku dzinējmedības vairs nenotiek, tikai tagad dabā parādās kāda dzīvība, nupat dzērves atlidoja. Dabas datu Twitter kontā 9.martā publicēts foto ar vēl ļoti neapdzīvotu melnā stārķa ligzdu. Kādā veidā mežacūku medības pašlaik var apdraudēt melno stārķi?

10.03.2017.

Pagājušā gada janvārī ārkārtīgi norūpējušies bija ornitologi par to, ka ĀCM apkarošanas dēļ mežacūku medības būs atļautas visā Latvijas teritorijā, arī dabas parkos. Tika lēsts, ka jaunā kārtība, kas paredz medības rezervātos, lielāko risku var radīt reto putnu populācijām. “Ar putniem var veidoties bīstamākā situācija – Slīteres nacionālā parka stingrā režīma zonās atrodas lielo plēsīgo putnu ligzdvietas, kuru tuvumā cilvēkiem nevajadzētu atrasties no 1. februāra līdz pat 1. augustam,” Medību likuma grozījumu iespējamos riskus ar piemēru ilustrē D. Sāmīte. Skaidrs, ka, rīkojot mežacūku medības un iztraucējot ligzdošanas laikā klinšu vai jūras ērgli, melno stārķi un citus putnu pasaules retumus, varam tos zaudēt.

 

“Ar vienām tādām medībām, kas notiek nepareizajā laikā, pietiktu, lai melnā stārķa ligzda būtu pagalam,” satraukumu par medību iespējamo kaitējumu pauž Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājs Viesturs Ķerus. Grozījumus Medību likumā viņš nosauc par tapušiem steigā, “nedomājot, kas tur īsti ir rakstīts”, kā arī neapspriežoties ar dabas sargiem ne no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), ne Dabas aizsardzības pārvaldes.

 

Te saite uz pagājušā gada rakstu: http://www.la.lv/no-medibam-pasargati-tikai-kapi-un-pilsetas/2/

 

Tādēļ rodas jautājums - cik pamatoti kopumā ir dabas draugu apgalvojumi, iestājoties pret medībām?

 

Avots: LATMA