20. Minhauzens aizvadīts, lai dzīvo 21.!

Sākums » Aktualitātes » 2018

20. Minhauzens aizvadīts, lai dzīvo 21.!
Pirmajā augusta nedēļas nogalē Gulbenes novada Lejasciemā notika mednieku festivāls Minhauzens. Šogad jau 20 reizi, pulcējot 78 mednieku kolektīvu komandas no visas Latvijas.

06.08.2018.

Kā jau Minhauzenā ierasts, festivāls sākās ar krāšņu svētku gājienu. Plīvojot mednieku klubu karogiem uz Lejasciema estrādes ikvienu sagaidīja pats barons Mihauzens ar savu skaisto Jakobīni. Pasākuma dalībniekus sveica Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš uzsvēra, ka medniekiem arvien vairāk jāstāsta par savu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā tādās jomās, kuras pirmajā brīdī šķiet tālas no medniecības.

 

Festivāla atklāšanas ceremonijā par ieguldījumu medību saimniecības attīstībā tika pasniegta Diānas balva. Balvu saņēma mednieku skolas Taurs vadītājs Kārlis Dadeiks.

 

Latvijas medniekus svētkos sveica arī Lietuvas un Igaunijas mednieku organizāciju pārstāvji, apliecinot, ka mednieki var būt vienoti ne tikai vienas valsts, bet daudz plašākā mērogā.

 

Otrajā dienā festivāla dalībnieki sacentās nopietnos un mazāk nopietnākos sporta veidos. Jau no paša rīta šautuvē skanēja šāvieni – mednieki un mednieces sacentās šaušanā pa šķīvīšiem, mežacūkas mērķi, kā arī šaušanā ar vītņstobra ieroci.

 

Festivāla laikā notika Latvijas 4. briežu piebaurošanas čempionāts, kurā piedalījās 16 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Slovākijas. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kaspars Lārmanis no Latvijas. Dalībai Eiropas čempionātā no Latvijas kvalificējās Kaspars Lārmanis, Andis Skudrovs un Oskars Kalniņš.

 

Lielu skatītāju interesi raisīja medību suņu parāde.

 

Visas dienas garumā notika izglītojoši semināri. Varēja uzzināt par medību suņu apmācības smalkumiem. Notika arī Anri Anaņina vadītā meistarklase pīļu piesaukšanā. Tāpat vairāk varēja uzzināt par medījuma ādu pirmapstrādi, vilku piegaudošanu un jaunumiem medību likumdošanā. Par plašo izglītojošo semināru programmu gādāja ne tikai festivāla organizatori – Latvijas Mednieku asociācija, bet arī mednieku skola "Taurs".   

 

Īpaši bija padomāts par bērniem, kuriem notika savs "Mini Minhauzens".

 

Kad tika saskaitīti visi punkti, to visvairāk bija mednieku kluba "Zvārde" komandai. Otrajā vietā kluba "Švēriņi" komanda, trešie – MK "Salnava" mednieki.

 

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks noslēgumā medniekiem vaicāja, vai viņi ir gatavi nākamajiem 20 Minhauzeniem. Pēc vienprātīga , kas līdzinājās teju pērkona grāvienam, viņš paziņoja, ka nākamais festivāls notiks Zemgalē. Kur tieši, tas vēl tiks lemts, jo festivāls ir ļoti izaudzis.

 

Sacensību rezultātus meklējiet šeit!

 

Foto galerija šeit!