ĀCM jautājums pacelts Eiropas Parlamenta līmenī

Sākums » Aktualitātes » 2018

ĀCM jautājums pacelts Eiropas Parlamenta līmenī
Pēc trīs gadus ilga darba mums beidzot izdevās pacelt ĀCM jautājumu Eiropas Parlamenta līmenī, jo līdz šim visi šo problēmu uzskatīja par nacionālu.

18.05.2018.

Pateicoties Eiropas Parlamenta deputātes Ivetas Grigules-Pētersones interesei un uztraukumam par ĀCM izplatību, kā arī aktīvi darbojoties FACE, vienā telpā bija iespējams sasaukt Eiropas vadošos pētniekus un Eiropas Komisijas pārstāvjus, kā arī ieinteresētās personas no visas Eiropas.

 

 Mūsu galvenais uzstādījums bija parādīt, cik daudz Latvijā, Igaunijā un arī citās valstīs mednieki darījuši, lai cīnītos ar ĀCM. Tāpat tika izteikts aicinājums zinātniekiem laboratorijās atklāto informāciju savienot ar mednieku novērojumiem dabā, jo tas ļautu iegūt plašāku situācijas redzējumu. Dr. Sandra Blome, kuru uzskata par ĀCM pētniecības guru, atklāja, ka ĀCM jautājumā nekas nav balts un melns, ir vairāk jautājumu nekā atbilžu, tomēr lēnām puzle sāk likties kopā. Viņa gan uzsvēra, ka vakcīna visticamāk nebūs pieejama vēl piecus gadus.

 

Latvijas PVD pārstāvis Mārtiņš Seržants stāstīja par sadarbības piemēriem ar medniekiem, un uzsvēra viņu lomu ĀCM apkarošanā. Ja PVD ir ap 100 inspektoru, tad mednieku ir 21000, kas jau ir liels spēks, ko iesaistīt. Vēl viens svarīgs uzdevums, ko izdevās arī konferencē panākt, bija pārliecināt klātesošos par sadarbības nepieciešamību.

 

Noslēgumā Dr. Sandra Blome uzsvēra, ka cīņā ar ĀCM nav viena vienīga risinājuma.

 

Autors: Linda Dombrovska