Āfrikas cūku mēri konstatē Snēpeles un Sventes pagastos

Sākums » Aktualitātes » 2018

Āfrikas cūku mēri konstatē Snēpeles un Sventes pagastos
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši 23 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, tostarp pirmo reizi vīruss konstatēts divām mežacūkām Kuldīgas novada Snēpeles un vienai mežacūkai Daugavpils novada Sventes pagastā, liecina PVD publiskotā informācija.

10.12.2018.

Saslimšana ar ĀCM konstatēta arī pa trijām mežacūkām Dobeles novada Bikstu pagastā un Viesītes novada Viesītes pagastā, kā arī pa divām mežacūkām Vaiņodes novada Embūtes pagastā.


Tāpat saslimšana ar ĀCM konstatēta pa vienai mežacūkai Dagdas novada Šķaunes pagastā, Engures novada Engures pagastā, Jaunpils novada Jaunpils pagastā, Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, Kuldīgas novada Kabiles un Vārmes pagastos, kā arī Lubānas novada Indrānu pagastā, Raunas novada Raunas, Saldus novada Šķēdes un Zvārdes, Sējas novada Sējas un Valkas novada Ērģemes pagastos.


Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēta 860 ar to slimām mežacūkām 83 novadu 258 pagastos un vienā pilsētā.

 

Avots: PVD